Bőrápolás tél végén

Tél végén annyira fakó és fáradt a bőrünk, hogy még azok is elkezdenek foglalkozni vele, akik eddig nem tették. Elmondjuk, mire kell figyelni ilyenkor.

1. Napvédelem

A legtöbben annyira örülnek, ha télen kisüt a nap vagy arcukat éri az első tavaszi napsugár, hogy elfeledkeznek a fényvédelemről. Pedig UV-sugárzás ilyenkor is van, és ugyanolyan veszélyeteket rejt, mint nyáron. Hordjon napszemüveget, és használjon fényvédőt arcra, szájra és kézre ilyenkor is.

2. Szérum

Ha úgy érezzük, eddig használt hidratáló krémünk nem elég, használjuk alá hidratáló szérumot, amely megtámogatja a krém hatását, és segít, hogy a tápláló összetevők még mélyebbre szívódjanak fel.

3. Alapozó

Ilyenkor azok a nők is megpróbálkozhatnak alapozó használatával, akik melegebb évszakokban nem szokták alkalmazni. Bőrünk nagyon hálás tud lenni egy plusz védőrétegért, ráadásul a legtöbb alapozóban fényvédő összetevők is vannak.

4. Párologtatás

A fűtéstől a levegő szárazzá válik, és ez a legtöbbször meglátszik a bőrünkön is. Vegyünk egy páramérőt, és ellenőrizzük, mennyire száraz a levegő a lakásban: ha nincs 30% és 50% között a páratartalom, vegyünk párologtató készüléket, vagy helyezzünk cseréptálakban vizet a fűtőtestre.

5. Bőrradírozás

Ne feledkezzünk meg a bőrradírozásról, mert az elhalt, és nem megfelelően eltávolított hámsejtek is okozhatják a bőr fakóságát.

6. Tűzforró fürdő

Már korábban is említettük, hogy kerülni kell a forró fürdőt, akármilyen jól is esne a csípős hidegből hazaérve belemerülni . A forró víz gyengíti a bőr lipid-védőrétegét, ezért az még szárazabb lesz. Fürödjünk testmeleg vízben, amibe zablisztet vagy szódabikarbónát teszünk, ez segít a viszkető-száraz bőrön.


7. Étkezés a szép bőrért

Fogyasszunk rendszeresen rostban gazdag ételeket, például teljes kiőrlésű gabonát, lencsét, gumós zöldségeket.

Szedjünk probiotikumot tartalmazó táplálékkiegészítőt, vagy együnk rendszeresen joghurtot.

A hideg vízi halak, például pisztráng, a makréla és hering gazdag forrásai az omega-3-zsírsavaknak. Fogyasztásuk hetente legalább kétszer segíthet pótolni a nedvességveszteséget száraz bőrben. Ha nem szereti a halat, szedjen halolaj-kapszulát, különösen ilyenkor, tél végén.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +11 °C
Minimum: +5 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra