Ha az év végi hajtásnak az alvás látja kárát (x)

Az év vége felé sűrűsödnek a munkahelyi és családi gondjaink, mindez pedig gyakran az alvás rovására megy. A problémát nem szabad elhanyagolni, a kialvatlanság ugyanis az egészségünket is veszélyeztetheti.

A pihentető, zavartalan alvás testi-lelki egészségünk egyik alapfeltétele: alvás során piheni ki magát a kimerült elme, hogy újra képessé váljék koncentrációra, tanulásra, munkára, és ilyenkor regenerálódik az egész szervezetünk, erősödik az immunrendszerünk.

Ha rosszul alszunk, nemcsak fáradtak maradunk, hanem számos egyéb ártalomnak is kitesszük magunkat. Napjainkban az alvás problémái a leggyakrabban előforduló pszichés zavarok közé tartoznak: az Alvásorvosok Világszövetsége - World Association of Sleep Medicine (WASM) - az alvás világnapja alkalmából idén kiadott közleménye szerint a föld lakosságának egyharmada szenved valamilyen alvászavarban vagy számít alvásbetegnek; mindez pedig szorosan összefügg hajszolt életmódunkkal – állítják a szakemberek.

Miért nem tudunk aludni?

Az alvászavarok egyik legjellemzőbb oka a stressz, amely az év bizonyos szakaszaiban fokozottan érhet minket: ilyen a karácsonyt megelőző időszak is, amikor az év végi hajrá (esetleg az influenzás időszakban hiányzó kollégák) miatt a munkahelyünkön a szokásosnál is több a feladatunk, és a közelgő ünnep is számtalan extra elintézendőt ró ránk. Ilyenkor kevesebb idő jut az alvásra, de az sem ritka, hogy már akkor is képtelenek vagyunk kikapcsolni, amikor végre megtehetnénk. Folyamatosan azon jár az agyunk, hogy mi mindent kell még megcsinálnunk, mit, mikor és hogyan fogunk tudni befejezni. Zaklatottságunknak pedig az alvás látja kárát, a stressz ugyanis csökkenti a szervezetben azoknak a kémiai anyagoknak a koncentrációját, amelyek rendszerei egyebek mellett a megfelelő alvást is szabályozzák.

A kialvatlanság aztán megnehezíti a feladataink ellátását, ami felerősíti az aggodalmaskodást, és könnyen olyan ördögi körben találhatjuk magunkat, amelynek komolyabb pszichés vagy szervi betegség lehet az eredménye. Télen súlyosbíthatja a helyzetet a természetes fény hiánya is, ez ugyanis könnyen zavart okozhat az egészséges alvás-ébrenlét ciklusban, aminek a szezonális depresszió mellett az alvászavarok a leggyakoribb ismert következményei.

A megoldás: <a href="https://ad.adverticum.net/C/2201/3151817/315180300?" target="_blank">Sedacur forte</a>

Régóta ismeretes, hogy bizonyos gyógynövények alkalmasak az enyhébb - időszakosan fennálló- alvásproblémák kezelésére: ilyen a macskagyökér (Valeriana officinalis), a komló (Humulus lupulus) és az orvosi citromfű (Melissa officinalis). Mivel az egyes gyógynövényeknek különböző hatásmechanizmusa és hatásideje van, ezért kombinációban való alkalmazásukkal gyakran jobb terápiás hatást, illetve hosszabb hatástartamot lehet elérni.

A Sedacur forte nevű kombinált növényi altató nemcsak az elalvást segíti, hanem az alvásminőséget is javítja, és nagy előnye, hogy nem kívánt mellékhatások és a függőség kialakulásának veszélye nélkül teszi mindezt. A készítmény szedésével már 2-3 hét után tapasztalható a tünetek enyhülése.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

Napos, gomolyfelhős idő várható. Legfeljebb néhol fordulhat elő kisebb záporeső. A délire, délnyugatira forduló szél az ország nyugati felén megélénkül, melyhez Sopronnál olykor erős széllökések is társulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra