Tönkreteszi az alkohol az immunrendszert

A fiatalok alkoholfogyasztási szokásait befolyásolja, hogy gyakran meg sem érzik, hogy mennyit isznak, kevésbé lesznek másnaposak és a következményeket sem gondolják olyan súlyosnak. A valóság azonban az, hogy az alkoholizálás tönkreteszi a fiatalok immunrendszerét.

Amerikai szakemberek szerint a fiatalokra különösen jellemzőek az ivási rohamok, amikor viszonylag rövid idő (nagyjából két óra) alatt nagy mennyiségű alkoholt (annyit, hogy az illető véralkoholszintje 8 ezrelékre emelkedik) fogyasztanak el. A Centers For Sisease Control and Prevention (CDC, Betegségellőrzési és -megelőzési Központ) szerint minden hatodik felnőtt havonta négy alkalommal iszik rövid idő alatt sokat.

Egy táblázatból kiderül, hogy az állatkísérletek eredményeit emberre átszámítva, mennyi víz, kávé és alkohol járhat az emberek felénél végzetes következményekkel. Tudjon meg többet, kattintson!

Korábbi kutatások szerint a 0,08 százalékos véralkoholszint nagy szerepet játszik a különböző balesetekben: minden harmadik, sürgősségi ellátásra szoruló beteg szervezetében találtak alkoholt, és a rohamszerű ivás növeli az esések, égési sérülések, illetve autóbalesetek esélyét is.

Egy új tanulmány szerint azonban az alkoholnak hosszú távú hatási is vannak az immunrendszerünkre és a szerveztünk regenerálódási képességeire. Vagyis nemcsak megnő annak az esélye, hogy valamilyen balesetet szenvedünk el, de a szervezetünk öngyógyító képessége is csökken. A rohamszerű ivás miatt lassabban gyógyulnak a sebek, több vért veszíthetünk és a fertőzések esélye is megnő.

Szakemberek szerint a fiatalokra különösen jellemzőek az ivási rohamok, amikor viszonylag rövid idő (nagyjából két óra) alatt nagy mennyiségű alkoholt fogyasztanak el

Elizabeth Kovacs, a chicagói Loyola University Stritch School of Medicine kutatója, a most megjelent tanulmány szerzője szerint az emberek csak az alkohol bizonyos hatásaival vannak tisztában, de például arról, hogy milyen hatással van az immunrendszerre, nem tudnak. A nemrég elvégzett kutatásban 8 férfi és 8 nő vett részt, akik négy, illetve öt adag vodkát ittak meg. A kísérletben részt vevőktől a véralkoholszint-csúcs elérése után 20 perccel, 2 órával, illetve 5 órával vért vettek. Úgy találták, hogy bár az immunrendszer először "felpörög", az aktivitása hamarosan jelentősen lecsökken.

A kutatás következő részében égési sérültekkel kívánnak együtt dolgozni, és megpróbálják összehasonlítani az égések súlyosságát, az esetleges komplikációkat vagy a belső sérüléseket olyanoknál, akik a baleset idején ittas, illetve józan állapotban voltak.

A tanulmány az Alcohol című szaklapban jelent meg.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

Általában derült vagy gyengén felhős idő lesz, de kisebb körzetekben erősen felhős is lehet az ég. Helyenként előfordulhat kisebb eső, zápor. A déli szél gyenge vagy mérsékelt lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul, de a hidegre hajlamos északkeleti helyeken és a Duna-Tisza közén hidegebb is lehet. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra