A fahéj nagyszerű hatásai

A rendkívül kellemes aromájú, illatos, melengető fahéj a téli hónapok egyik legjellegzetesebb fűszernövénye. Amellett, hogy nélkülözhetetlen összetevője bizonyos gyümölcsös ételeknek, évezredek óta használják gyógyító hatásai miatt is.

A jellegzetes, finom fahéjillat nemcsak megnyugtatóan hat az idegeinkre, és nosztalgiával tölthet el minket, de a szellemi képességekre is nagyszerű hatással van, növeli a koncentrációt, a memóriát, az információfeldolgozás képességét is. Azoknak is érdemes fahéjat fogyasztani, akiknek vizsgaláza van, mert nemcsak az agyi képességeinkre van jó hatással, hanem meg is nyugtat.

A fahéj nagyon jó hatással van a cukorbetegekre, mert javítja a szervezet inzulinválaszát, vagyis képes kiegyensúlyozóan hatni a vércukorszintre . A fahéj hatására a sejtek glükózfelhasználási képességei is javulnak. A fahéj ráadásul olcsó és könnyen elérhető szer, a cukorbetegeknek (természetesen a kezelőorvossal való konzultáció után) nagyjából egy mokkáskanálnyit érdemes elfogyasztani belőle naponta.

A fahéj javítja a vérkeringést és gyulladáscsökkentő hatású
A fahéj javítja a vérkeringést és gyulladáscsökkentő hatású

Gyógyító karácsonyi fűszerek Íme, a legnépszerűbb karácsonyi fűszerek A-tól Z-ig, melyeknek ott a helyük minden háztartásban! Nézzük, melyik milyen gyógyhatással rendelkezik!

Gyulladáscsökkentő hatásainak köszönhetően a szívünket és az ereinket is védi. Ez különösen akkor lehet előnyös, ha valaki sok zsíros ételt fogyaszt, melyek hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a vérerek falán plakkok alakuljanak ki. Ezek a plakkok leszűkíthetik a vér áramlásának útját, és különböző súlyos betegségek kialakulásában is szerepet játszanak. A fahéj, gyulladáscsökkentő hatásai mellett a koleszterinszintet is csökkenti. A benne található, coumarin elnevezésű vegyületnek enyhe vérhígító hatásai vannak, így az egész szervezetünkben javíthatja a vérkeringést.

A fahéjban található ásványi anyagok, például a kalcium vagy a mangán a bélrendszer működését is támogatja, és például megakadályozza az epekövek kialakulását, és a vastagbél daganatos megbetegedéseinek a rizikóját is csökkenti. A fahéjban található vegyületek és mikrotápanyagok pedig abban is segítségünkre lehetnek, hogy az irritábilis bél szindrómával összefüggő kellemetlen tünetekkel, például a hasmenéssel vagy a székrekedéssel felvegyük a küzdelmet.

Kutatási eredmények alapján a fahéj bizonyos tulajdonságai ígéretesek lehetnek a különböző daganatos betegségek elleni küzdelemben. A fahéj megakadályozhatja a daganatsejtek szaporodását, így a tumorok növekedésének ütemét is csökkenti.

A fahéj (gyulladáscsökkentő hatásainak köszönhetően) nagyon hatékony ellenszere lehet a felsőlégúti fertőzéseknek, torokfájásnak . Egyszerűen keverjünk egy-két mokkáskanálnyi fahéjat egy bögre forró, mézes teához, ezzel ugyanis megnyugtathatjuk a gyulladt szöveteket, és gyorsíthatjuk a gyógyulás folyamatát is.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra