Marad a kegyetlen időjárás (2018.08.09.)

A tartós hőség miatt csütörtökre már csaknem az egész országra másodfokú figyelmeztetés adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az ország nagy részén másodfokú figyelmeztetés van érvényben

Budapesten, Pest, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében másodfokú a figyelmeztetés, mivel a napi középhőmérséklet 27 fok felett alakulhat. A többi megyére elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

Továbbra sem kímél az időjárás, időjárás időjárás-előrejelzés hőmérséklet másodfokú riasztás Országos Meteorológiai Szolgálat nyár
Továbbra sem kímél bennünket az időjárás

Az előrejelzés szerint a nappali hőmérséklet 32-36 fok között valószínű. Késő estére 21-28 fok közé hűl le a levegő. Az országos tisztifőorvos péntek éjfélig ismét elrendelte a hőségriasztást.

Csütörtökön a vízhőmérsékletek is "kedvezően" alakulnak, a Balaton Siófoknál 27 fokos . Csak az északkeleti megyékben lehetnek kis eséllyel záporok, zivatarok. Pénteken sem valószínű jelentős változás. Hajnalban 17-23 fok lehet, délután 30-35 fokig melegszik a levegő. Ekkor már egy hidegfront közelíti majd meg a térséget, emiatt északnyugaton előfordulhatnak záporok, zivatarok.

Hétvégén érkezik a gyenge hidegfront

Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétvégén éri el az országot egy gyengülő hidegfront, de jelentős enyhülés nem várható. Kuntár Roland meteorológus kifejtette: jelenleg anticiklon alakítja az időjárást, és a sok napsütést csak kevés felhő zavarja.

Szombaton már az ország felett lesz a front, de jelentős lehűlést nem okoz. Nyugaton 25-30 fok között alakulnak a maximumok, míg keleten néhol 32-33 fok is lehet. A nap elején főként a Dunántúlon, később a középső területeken lehetnek záporok, zivatarok.

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
prediabétesz
Súlyos károkat okoz a vércukorszintben, mégis sokan fogyasztják naponta
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Kétféle hantavírus is jelen van Magyarországon – ezt érdemes tudni a fertőzésről
D-vitamin
D-vitamin: májusban is kell még szedni? – Mutatjuk, mi lenne a legjobb az orvosok szerint
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +24 °C
Minimum: +13 °C

Az erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett nyugat felől megnövekvő, megvastagodó felhőzetre számíthatunk. Többfelé várható eső, zápor, zivatar: a nappali csapadékgócok északkelet felé levonulnak, közben nyugat felől újabb csapadékhullám érkezik. Estig még egy-egy intenzív, heves zivatar is előfordulhat. A délnyugati szelet estig élénk, főként a Dunántúlon és a Tiszántúlon erős lökések kísérik, zivatarok környezetében viharossá fokozódhat a szél. Éjszaka az élénk, helyenként erős délnyugati szél nyugatira, hajnaltájt északnyugatira fordul. Zivatarok környezetében is lehet szélerősödés.Késő estére 12 és 18 fok közé hűl le a levegő. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 15 fok között valószínű. A héten várható időjárás-változás következményei már ma is érezhetőek lesznek. Kettősfronti hatás várható, amely a hideg- és a melegfrontra érzékenyek szervezetét egyaránt megterheli.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!
kvíz
„Menstruáció alatt nem lehet teherbe esni.” Igaz vagy hamis? – Teszteld magad kvízünkben! Bár a szexualitás az életünk egyik természetes része, a termékenységgel és a fogamzásgátlással kapcsolatban számos tévhit él a köztudatban. Nézzük, te mennyire vagy képben ezekkel!