A reggeli rossz lehelet ellen ezek segíthetnek

Vannak, akiknél a probléma nem állandó, de az biztos, hogy időről időre mindenki találkozik azzal, hogy ébredés után a szájszaga erős vagy rossz, és sokan szégyenkeznek is miatta. Szerencsére vannak módok, amivel enyhíthetünk a gondon.

Az egyik alapvetés - nem túl meglepő módon - , hogy ha kihagyjuk a napi 2-3 alapos fogmosást és fogselymezést, akkor szinte biztos, hogy kellemetlen szájszagunk lesz (és nemcsak reggel, hanem egész nap) - írja a Brightside . Rossz leheletet okozhat a túl száraz száj, ami amiatt is lehet, hogy nem iszunk eleget. Bizonyos ételek, mint például a hagymafélék fogyasztása szintén felelős lehet a jelenségért, és egyes betegségek (mint a savas reflux) miatt is erős szájszaggal ébredhetünk reggelente.

A reggeli kellemetlen lehelet jelenségét mindenki ismeri.
A reggeli kellemetlen lehelet jelenségét mindenki ismeri. Fotó: Getty Images

Ne aludjunk nyitott szájjal

Megdőlt egy rettegett mítosz a fogkefékről - részletek itt .

Ha szájvizet is használunk fogmosás után, naponta csak egyszer vessük be, mivel sok termékben van alkohol, és ez kiszáríthatja a szánkat. Ha kevesebb nyálunk termelődik, akkor elhalt sejtek gyűlnek fel a nyelvünkön és az ínyünkön, amelyeket a nyál nem mos le, és ettől a szánk rossz szagúvá válhat. Azoknak is kellemetlen a lehelete reggelente, akik valamilyen okból nyitott szájjal alszanak, mivel ez szintén a száj kiszáradását okozhatja.

Van, akinek segít az olajos szájöblítés, ami azt jelenti, hogy egy evőkanál kókuszolajat forgatnak a szájukban körülbelül egy percen át. Ez a módszer nemcsak a leheletet teszi frissebbé, de megőrzi a szájüreg és a fogak egészségét is.

Aki nem szeretne száraz szájat, annak a kávéfogyasztással is érdemes mértékletesnek lennie, mivel a koffein közismerten dehidratáló hatású. A tej és a tejszín is felelhet a rossz leheletért. Szintén ludas lehet, ha a nyelvünket nem tisztítjuk meg fogmosáskor, mivel felhalmozódhatnak rajta a kórokozók. Erre a célra kapható külön nyelvkaparó, de az is elég lehet, ha fogkefével átsikáljuk a nyelvünket. Próbáljuk meg tudatosan rászoktatni magunkat arra, hogy lehetőleg az orrunkon, és ne a szánkon át lélegezzünk.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

Délnyugatról északkeletre vastag, kiterjedt felhőtömb halad, amiből helyenként kisebb eső, zápor is előfordul a középső és keleti országrészben. Reggeltől egyre jobban szakadozik, napközben pedig a gomolyosodó felhőzet mellett több órára kisüt a nap. Akkor is csak kevés helyen alakulhat ki zápor, északkeleten kis eséllyel zivatar. Az ország nyugati felén megélénkül, a Dunántúl északnyugati részein meg is erősödik a déli szél. A hőmérséklet délután 19 és 23, késő este 9, 15 fok között valószínű. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra