Hogy kerül az egér a kávéba?

Nem érzékeny gyomrú embereknek valók azok az elborzasztó hírek, mikor testrészeket vagy ürüléket találnak mindennapi fogyasztásra használt élelmiszerekben.

Tényleg nagy rejtély, hogyan kerül fogdarab a készételbe, drótkefe a hamburgerbe, vagy egér a kávéba. A Focus online utánajárt.

Mennyire árt az ember szervezetének, ha lejárt szavatosságú terméket fogyaszt? Kinek van igaza, aki kidobná, mert mérgezőnek gondolja, vagy annak, aki szerint még néhány nap belefér, és élelmiszert amúgy sem dobunk ki? Kattintson a válaszokért! A gyorséttermek rengeteg kávékülönlegességgel nyűgözik le az ámuló vásárlókat, csak úgy röpködnek a hangzatos Caramel Macchiato, Chai Latte vagy Cappuccino kifejezések. Egy kanadai beszámoló viszont egy nagyon szokatlan, és valószínűleg az olaszok fülének is ismeretlen kávékeveréket említ: az Egéreszpresszót. Hogy mi ez?

Ron Morais békésen itta reggeli kávéját. Gyorséttermi műanyag pohárban kérte, ahogy szereti, de az utolsó kortynál mindig leveszi a fedőt, hogy kiigya a maradékot. Most is így tett, és a szájához emelve a poharat majdnem kiugrott a szíve a helyéről: a pohár alján egy összegömbölyödött, döglött egeret látott. Felháborodva rohant reklamálni, de az étterem tulajdonosa sem tudott magyarázatot adni arra, hogyan került az állat a kávéba. A férfi kivizsgáltatta magát a kórházban, de szerencsére nem kapott el semmit. Mármint a sokkon kívül, ami egészen biztosan nagy hatással lesz jövőbeli kávézási szokásaira is.

Lehet, hogy egyszerűen csak szerette a kávét...

Nagy-Britanniában még ennél is komolyabb eset történt. Londonban egy 18 éves srác vetette magát hatalmas lendülettel az elé rakott ételre, de akármennyire hatalmas étvágya volt, már az első falat a torkán akadt. Először maga sem értette a dolgot, aztán már örült volna , ha nem is érti meg soha. Egy tizenkét centiméter hosszú drótkefét halászott elő a húspogácsából, a gyorsétterem vezetője, és az ámuló alkalmazottai pedig a hebegésen-habogáson kívül nem sokat tudtak mondani arról, hogy a fémtárgy mit keresett a hamburgerben . Szerencsére a vendégnek is csak annyi baja történt, hogy éhes maradt.

Ha ezt még lehet fokozni, akkor Stuttgartban sikerült, ahol egy pékségben a kenyérbe a héj alá sütöttek egy csótányt. Nem csoda, ha a "specialitásra" rögtön rá is szállt a város egészségügyi hivatala, és vizsgálódni kezdett.

De hányszor hallunk, olvasunk olyanokról, hogy elpusztult rovarokat, vagy más állatokat, sőt fémcsavart vagy üvegdarabot találtak fogyasztásra szánt élelmiszerekben?Következzen néhány példa.

Szlovénia: döglött rovarok a dióban. Egyiptom: 13 tonnányi élelmiszer rejtélyes, azonnal kivonása a forgalomból. Japán: műanyagdarabok egy gyorsétterem által eladott csirkemell-darabban. Írország: egy fagyasztott csirkeszárnyban benne maradt egy egész csirkefej csőröstül, szemestül.

Kína: emberi fog egy gyorséttermi rendelésben. Amerika: légy, légypete és ürülék egy paradicsomkonzervben. Finnország és Málta: egérfej a zacskós mirelit zöldségben. Irak: rovarok ürüléke a datolyában. Bajorország: emberi körömdarab egy étterem savanyú káposztájában.

És a végére hagytuk a kedvencünket Németországból: komplett cipőtalp egy teljes kiőrlésű, előre szeletelt és csomagolt kenyérben! Magyarázat egyikre sincs, a mai napig mindegyik korunk egy-egy nagy gasztronómiai rejtélye. De azért izgulnunk sem kell: annak, hogy ilyesmi pont velünk történik meg, statisztikailag talán még annál is kisebb az esélye, minthogy villám csap belénk.

Forrás: Focus

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

A még felhősebb tájakon is gomolyosodik a felhőzet, így ott is, mint másutt napos, gomolyfelhős idő várható. Legfeljebb néhol fordulhat elő kisebb záporeső. A déli szél az ország nyugati felén megélénkül, melyhez Sopronnál olykor erős széllökések is társulhatnak. A délutáni 15, 20 fokról késő estére 5 és 12 fok közé hűl le a levegő. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra