Koronavírus: több mint 11 ezer haláleset világszerte

Csütörtök reggelig mintegy 3,9 millió újabb esetben regisztráltak koronavírus-fertőzést a világ országaiban a baltimore-i Johns Hopkins Egyetem adatai szerint.

Magyarországon több mint 19 ezer új fertőzöttet azonosítottak csütörtök reggelig.

Mindez azt jelenti, hogy az új koronavírus (SARS-CoV-2) 2019 végi felbukkanása óta immár több mint 362,13 millióan fertőződtek meg. Érdemes ugyanakkor megemlíteni, hogy szakértők szerint a diagnosztizált esetek száma nem tükrözi pontosan a valóságot, mert az egyes országokban többé-kevésbé korlátozott a tesztek száma, valamint a nyilvántartás kritériumai is különböznek. A pandémia halálos áldozatainak száma 11,4 ezer új esettel közel 5,63 millióra emelkedett.

Az omikron variáns gyors terjedése miatt szigorít az eddigi korlátozásokon a japán kormány
Az omikron variáns gyors terjedése miatt szigorít az eddigi korlátozásokon a japán kormány. Fotó: MTI/AP/Szato Kiicsiro

A világjárványnak az Egyesült Államokban van a legtöbb fertőzöttje, 72,91 millió közép-európai idő szerint csütörtök reggelig. A halálos áldozatok száma 876,1 ezer. Indiában hozzávetőleg 40,09 millió fertőzöttet és 491,1 ezer halálos áldozatot, Brazíliában 24,56 millió fertőzöttet és 624,7 ezer halálos áldozatot regisztráltak.

Ami Európát illeti, Franciaországban 17,85 millióra emelkedett fertőzöttek száma, míg a halálos áldozatoké 130,7 ezerre. Az Egyesült Királyságban 16,26 millió fertőzést igazoltak eddig, COVID-19-hez köthetően pedig 155,2 ezer beteg hunyt el a szigetországban. Törökországban 11,17 millió fertőzöttről és 86,5 ezer halálesetről adtak hírt a hatóságok. Oroszországban az igazolt fertőzöttek kumulatív száma megközelíti a 11,13 milliót, míg a halálos áldozatoké a 321,5 ezret.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) 2020. március 11-én nyilvánította világjárványnak a koronavírus terjedését, amely a kínai Vuhan városából indult ki. A fertőzés ma 192 országban és régióban van jelen.

Különböző felületeken megtapadva akár nyolc napig is fertőzőképes maradhat a koronavírus omikron variánsa egy japán tanulmány szerint.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +24 °C
Minimum: +12 °C

A fátyolfelhőzetre, illetve erőteljes gomolyfelhő-képződésre számíthatunk. Elsősorban a Kelet-Dunántúl és a Duna vonalának tágabb térségében egyre nagyobb számban alakulhatnak ismétlődő jelleggel záporok, zivatarok. Helyenként intenzív, nagyobb mennyiségű csapadék is előfordulhat. Legkisebb eséllyel az északkeleti, keleti harmadban eshet. A délkeleti szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérik. Késő estére 14 és 20 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás-változás hátterében egy mediterrán ciklon közeledése áll, ami miatt gyenge kettősfronti hatás érvényesül.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra