Ennyi műtét maradt el itthon a nyári hőség miatt

Legalább 191 nem sürgős operációt halasztottak el idén nyáron a hőség, pontosabban a klímaberendezések meghibásodása miatt. A július 23-a előtti időszakról azonban nem tudni adatokat. Közben egy nemzetközi felmérésből az is kiderült, hogy lesújtó a magyarok véleménye a hazai egészségügyről.

Csak a nyár második felében 191 tervezett, nem sürgős műtét maradt el a klímaberendezések meghibásodása miatt. Ez a beavatkozások 0,4 százaléka – hangzott el az RTL Híradójának egyik riportjában.

Sokak szerint tovább romlik majd az ellátás színvonala

A beszámolóból az is kiderült, hogy lesújtó a magyarok véleménye a hazai egészségügyről. Erre az IPSOS kutatóintézet által, a világ 31 országában végzett nemzetközi felmérés eredményei világítottak rá. A hazai megkérdezettek 58 százaléka ugyanis rossznak vagy nagyon rossznak tartja az egészségügyi ellátás minőségét, és mindössze 12 százalék nyilatkozott úgy, hogy elégedett a helyzettel.

A kilátásokat illetően is a magyarok az egyik legpesszimistább nemzet. 43 százalék nem számít változásra, míg 47 százalék szerint még romlani is fog a közeljövőben az egészségügyi ellátás színvonala. A válaszadók 76 százaléka mindemellett úgy nyilatkozott, hogy egyáltalán nem bízik abban, hogy a legjobb egészségügyi ellátásban részesülnek.

Ebben jóval az uniós átlag alatt vagyunk

Rékassy Balázs egészségügyi közgazdász szerint itthon kiváló orvosok és ápolók vannak. Úgy látja ugyanakkor, hogy a pénzből már évtizedek óta hiány van a szektorban.

Magyarországon az állam kiadása az egészségügyi kiadásokra egy főre, egy évre vetítve 1350 euró. Ezzel szemben az uniós átlag 3300 eurónál is magasabb” – fogalmazott a szakértő.

Kiemelt képünk forrása: Getty Images

ITT MEGOSZTHATOD:

Ajánlott videó

Heti top cikkek

Óriási változás jön az egészségügyben: íme az új miniszter, Hegedűs Zsolt tervei
Egyre többen cserélik le a mosogatószivacsot – Baktériumtanya helyett ez az új kedvenc a konyhákban
Karikó Katalin az egészségügyi miniszter tanácsadója lesz – Ezzel a feltétellel vállalta
Súlyos károkat okoz a belekben, mégis sokan fogyasztják rendszeresen
koleszterin
6 koleszterincsökkentő étel: ezek legyenek mindig a kamrában – A szívroham megelőzésében is segítenek
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +19 °C
Minimum: +7 °C

Az északkeleti országrész felett lévő összefüggő felhőzet csak lassan zsugorodik, gomolyosodik, egyes részeken még este is borult lesz az ég. Máshol napos, gomolyfelhős idő várható. Északkeleten is legfeljebb kevés helyen lehet gyenge zápor. Az északnyugati, nyugati szelet élén lökések kísérhetik. Késő estére 9 és 16 fok közé hűl le a levegő. Hétfőn megszűnő fronthatásra van kilátás, így kedvezőbbre fordul az orvosmeteorológiai helyzet.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Kvíz: felismernéd a leggyakoribb tápanyaghiányt? – Teszteld a tudásod! A vashiány és a vérszegénység sokszor alattomosan alakul ki: a tünetek enyhék, könnyen másra fogjuk őket, mégis komoly hatással lehetnek a mindennapokra. Vajon mennyire ismered fel a figyelmeztető jeleket?
kvíz
Kvíz: felismered képről az orvosi eszközöket? – Keveseknek sikerül a 10/10 Az orvosi rendelőkben számos különleges eszköz rejtőzik. Mennyire ismered ezeket? Kvízünkben most próbára teheted a tudásod!