Koronavírus: még mindig közel négyszázan vannak kórházban

A koronavírus ellen beoltottak száma 6 422 087, közülük 6 209 824-en a második, 3 905 122-en a harmadik, 424 959-en pedig már a negyedik oltásukat is megkapták – közölte a múlt heti összesített adatokat ismertetve a Koronavírus Sajtóközpont.

Az előző héten 641 új fertőzöttet igazoltak, ezzel a járvány kezdete óta 2 198 461-re nőtt az azonosított fertőzöttek száma. A múlt héten meghalt 16, többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 48 791-re emelkedett. A gyógyultak száma folyamatosan nő, jelenleg 2 144 942, az aktív fertőzöttek száma pedig 4728-ra nőtt. Jelenleg 396 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 13-an vannak lélegeztetőgépen.

Magyarországon a járvány jelenleg mérsékelten zajlik, ami köszönhető a magas átoltottságnak is. A vírus továbbra is a beoltatlanokat veszélyezteti a legjobban, ezért őket továbbra is az oltás felvételére kérik. A megerősítő oltás felvétele mindenkinek ajánlott, aki négy hónapnál régebben kapta meg az előző oltását. 

ITT MEGOSZTHATOD:

Heti top cikkek

stroke
Ennél a vércsoportnál magas a stroke veszélye – Már 60 éves kor előtt kialakulhat
személyi kedvezmény
Közel 200 ezer forint jár vissza e betegségek után – Íme a lista
koleszterin
Kétnapos zabpehelykúra lehet a koleszterin ellenszere – Így lehet elkezdeni
ízületi fájdalmak
Természetes gyógymód ízületi fájdalomra: ez az olcsó, de tápanyagdús étel enyhíti a panaszokat
kávé
A kávé így hat a májra – Mutatjuk, naponta hány csészével érdemes meginni
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +7 °C
Minimum: -3 °C

Gomolyfelhős, napos idő várható. A keleti, északkeleti tájakon a gomolyok időszakosan jobban összeállhatnak és arrafelé helyenként zápor, hózápor előfordulhat. Az északnyugati szél a Sopron-Szeged vonal szélesebb sávjában egyre többfelé megélénkül, olykor megerősödik, késő délutántól azonban déliesre fordul a légmozgás, miközben gyengül is.A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 5 és 10 fok között alakul. Késő estére -3 és +2 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológiai előrejelzés szerint szerdán átmenetileg nyugodtabb lesz az időjárás, az érzékenyebbek viszont most is tapasztalhatnak hidegfront jellegű panaszokat – például fejfájást, migrént és a vérnyomáscsökkenést.

Partnerünk a

Töltsd ki kvízünket!

kvíz
Felismered képről a házikedvenceket? Teszteld a tudásod! Ha valaki házikedvencre vágyik, bizony akadnak lehetőségek a kutyán és macskán túl is. Mennyire vagy jártas az egyéb fajok között? Tedd próbára tudásod kvízünkben!
kvíz
Hasmenéssel koplalni kell: igaz vagy hamis? – Teszteld a tudásodat! Azt valószínűleg könnyen felismered, ha hasmenéssel küzdesz, de vajon a probléma okaival, veszélyeivel és kezelésének módjaival is tisztában vagy? Kvízünkben letesztelheted tudásodat!