3 gyógynövény torok- és mandulagyulladásra

Bár nyáron a betegségek többnyire elkerülnek bennünket, a torok- és mandulagyulladás a legnagyobb forróságban is lecsaphat ránk. A túlzásba vitt légkondicionálás és a jéghideg italok nem tesznek jót. Ha kialakul a probléma, használjunk gyógynövényeket!

Nyáron élvezzük a meleget, a szabadban eltöltött időt, a betegségek messzire elkerülnek bennünket, és kicsattanó formában vagyunk. A forróság elviselésére szellős, könnyű ruhákba öltözünk, a munkahelyen és otthon ventillátorokat, légkondicionálót használunk, és egymás után fogyasztjuk a jéghideg italokat. Sok esetben érezzük úgy, hogy csakis ilyen módokon viselhető el a nyári kánikula, de mindenképpen érdemes óvatosnak lennünk. A túlzott hideg levegő és a huzat ízületi panaszokat, gyulladásokat okozhat, a jéghideg italok fogyasztása pedig torok- és mandulagyulladáshoz vezethet. Márpedig kinek van kedve a melegben az ágyat nyomni betegen! De, ha mégis bekövetkezik a baj, ne keseredjünk el, fogyasszuk az alábbi gyógynövényeket a gyors gyógyulás érdekében!

Apróbojtorján

Napos, száraz területeken, utak mentén, de akár saját kertünkben is megtalálható. Apró sárgás virága messziről felismerhető. Virágzása júniustól augusztusig tart, ekkor érdemes gyűjteni belőle. Torok- és mandulagyulladás esetén kiválóan alkalmazható, fertőtleníti a szájüreget, így minden kórokozót eltüntet. Teájához 1 púpozott evőkanál apróbojtorjánt negyed liter vízzel leforrázunk, rövid ideig állni hagyjuk, majd leszűrjük és elfogyasztjuk. Amíg a betegség fennáll, naponta 1-2 csészével igyunk meg belőle.

Mezei zsurló

A mezei zsurló igen sokoldalú gyógynövény, a rákmegelőzés egyik leghatásosabb ellenszere, és jól gyógyítja a vese- és hólyagbetegségeket is. Szántóföldeken, árokpartokon találkozni vele, kovasav-tartalma a haj táplálásában is segít. Torok- és mandulagyulladás esetén teáját elsősorban gargalizálásra használhatjuk. Ehhez 1 púpozott evőkanál zsurlót negyed liter vízzel leforrázunk, rövid ideig állni hagyjuk, majd leszűrjük és elfogyasztjuk.

Papsajtmályva

Elsősorban zöldséges- és virágos kertekben található meg, gyermekként biztosan sokan ettek játék közben belőle. Korong alakú termése kerek sajthoz hasonlít, innen ered az elnevezése. Termése mellett virága, levele is felhasználható, júniustól szeptemberig gyűjthető. Gyulladt nyálkahártyák gyógyítására alkalmas a leginkább, de kiváló heveny mandulagyulladás esetén is. Teájához 1 púpozott evőkanál papsajtmályvát negyed liter hideg vízbe beáztatunk (csak hidegen áztathatjuk), egy éjszakát állni hagyjuk, majd leszűrjük, és fogyasztás előtt kicsit felmelegítjük.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra