Fontos tudnivalók a terhességi tesztekről

A gyógyszertárakban és drogériákban számos terhességi teszt kapható, amelyek közül nem mindig egyszerű választani. A legtöbben azzal sincsenek tisztában, hogyan működnek, ezért is érdemes tudni az alábbiakat.

Mindegyik ugyanazt méri

Az otthon használható terhestesztek a HCG nevű hormon szintjét mérik. Ez a hormon akkor is jelen van a szervezetünkben, ha nem vagyunk várandósak, de ha egy nő megfogan, akkor a szintje megemelkedik.

Peteérési kalkulátorunk segítségével kiszámolhatja, mely napokon fogamzóképes, illetve az esetleges terhességet mikor lehetséges kimutatni. A kalkulátort az alábbi linkre kattintva érheti el!

Reggel érdemes használni

Sok teszt dobozára van ráírva, hogy reggel, felkelés után érdemes használni, amikor először megyünk el vécére. Ennek oka, hogy néhány óra alvás után a vizelet felhalmozódik a hólyagban, és a vizelettel együtt a HCG is, így jobb eséllyel fogunk pozitívat tesztelni, ha valóban terhesek vagyunk. Ugyanakkor nem árt tudni, hogy a modern tesztek már igen érzékenyek, így erre nincs mindegyiknél feltétlenül szükség. Legpontosabb eredményt a reggeli első vizeletből kaphatunk, de természetesen bármelyik napszakban tesztelhetünk.

A legpontosabb eredményt a reggeli első vizeletből kaphatunk
A legpontosabb eredményt a reggeli első vizeletből kaphatjuk

A drágább nem feltétlenül jobb vagy pontosabb

Mivel minden terhességi teszt azt méri, hogy megvan-e a vizeletben a megfelelő HCG-érték, a drágább darabok nem feltétlenül adnak pontosabb eredményt. Éppen ezért bátran választhatjuk az olcsóbb változatot is, amikor a drogériában keresgélünk.

Egészségi állapotunk befolyásolhatja az eredményt

Bizonyos gyógyszerek, elsősorban amelyek hatással vannak a termékenységre, megemelhetik a vizeletben a HCG szintjét, ami elég lehet ahhoz, hogy pozitívat teszteljünk még akkor is, ha nem vagyunk várandósak. A petefészekben lévő tumorok is lehetnek hasonló hatással a szervezetre.

A tesztek megbízhatóak

Sokan hajlamosak kétszer-háromszor is megismételni a tesztet, ha pozitív lesz az eredmény, hogy biztosak lehessenek abban, tényleg várandósak-e. Ha ragaszkodunk hozzá, megcsinálhatunk két különbözőt is, de az esetek döntő többségében ha az első teszt pozitív lesz, akkor a második is, így nincs sok értelme az új mérésnek.

Forrás: womenshealhtmag.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +5 °C

Több órára kisüt a nap, a képződő gomolyfelhőkből néhol előfordulhat kisebb zápor, északkeleten kis eséllyel zivatar. A déli szél az ország nyugati felén megélénkül, az Északnyugat-Dunántúlon meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 19 és 23 fok között valószínű. Fronthatás várhatóan nem okoz napközben kellemetlenséget, a frontérzékenyek tünetei így várhatóan tovább enyhülnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra