Videó: így kötik lélegeztetőgépre a beteget

Valószínűleg elrettentésként, pontosabban a koronavírus elleni egyéni védekezés megerősítése érdekében osztott meg egy videót a szlovák egészségügyi minisztérium. A felvételen bemutatják, hogyan kötik lélegeztetőgépre a betegeket.

Koronavírus: a legtöbben emiatt betegszenek meg - kattintson!

Jelenleg egész Európában tombol a koronavírus-járvány második hulláma, amely még csak a felszálló szakaszánál tart. Ezért nemcsak Magyarországon, de szomszédaink többségénél is jelentős emelkedés látszik a fertőzöttek, a kórházi kezelésre szorulók és a mesterséges lélegeztetést igénylők száma is. Nem csoda, hogy Szlovákiában egy igen sajátos módszerrel igyekeznek felhívni az emberek figyelmét a fertőzés következményeire.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus kórház, koronavírus lélegeztetőgép, koronavírus fertőzött, koronavírus kezelés
A szakember bemutatja a nehéz műveletet. A kép a szlovák egészségügyi minisztérium videójából származik.

Nem egyszerű művelet

A koronavírus-fertőzés egyik legnagyobb kockázata, hogy a páciens a betegség okozta károsodások miatt nem légzéstámogatásra szorul. A szlovák egészségügyi minisztérium által megosztott videón egy aneszteziológus, Jakub Vallo éppen azt mutatja meg, hogyan kötik rá a lélegeztetőgépre a betegeket. A szakember szerint ez nem egy egyszerű művelet, ezért az orvosnak legalább 500-szor kell gyakorlásként elvégeznie, hogy megfelelően végre tudja hajtani. A procedúráról a Paraméter írt egy magyar összefoglalót.

Lépésről lépésre

Az első lépés, hogy a szájon át bevezetnek egy csövet a légcsőbe a hangszálakon keresztül, amelyhez egy gégetükröt használnak. Ez nem egyszerű, és több százszor el is kell végeznie egy orvosnak ahhoz, hogy tökéletesen tudja kivitelezni. A feladat ráadásul fizikailag is megterhelő, hiszen a szakembernek meg kell emelnie az egész nyaki részt.

A cső hanszálakon keresztül történő bevezetése emellett nagyon fájdalmas is a betegnek. Ezért ezt altatásban végzik, a megfelelő mennyiségű fájdalomcsillapító adagolása mellett - magyarázza Vallo. Ha a cső már a helyén van, akkor gépre vagy lélegeztető ballonra kötik a végét, hogy oxigént juttathassanak a páciens - például egy súlyos állapotban lévő koronavírus -fertőzött - tüdejébe.

Kiderült, meddig védett a koronavírustól az, aki már átesett a fertőzésen - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Élet anafilaxiával

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +25 °C
Minimum: +12 °C

Általában sok napsütésre számíthatunk a fátyol-, és gomolyfelhők mellett, de délután főként a Duna vonalától keletre eső tájakon erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés. Arrafelé elszórtan várható zápor, zivatar, de a Dunántúlon is kialakulhat néhány csapadékgóc. A déli, délnyugati szelet több helyen élénk, zivatarok környezetében erős, esetleg viharos lökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet döntőrészt 24 és 28 fok között várható. Késő estére 13 és 20 fok közé hűl le a levegő. Kedden érkezik a következő front, addig nem kell fronthatásra számítani.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra