Gyógyszer vagy pszichoterápia: mi segíthet?

A pszichiátriai kezelések két fő irányvonalát a gyógyszeres és a pszichoterápia jelenti. Lássuk, mitől függ, hogy melyik megközelítést kell alkalmazni egy-egy adott helyzetben!

"Ha valakinek kevés valamilyen hormonja, és pótolja, akkor senki nem forgatja a szemét. De ha a szerotonin kevés, és azt próbálja gyógyszerrel pótolni, akkor vagy gyenge, vagy bolond." Részletek itt.

Pszichiátriai betegségek alatt a gondolkodás, az érzelmi élet és a viselkedés zavarait értjük, amelyek együttesen egy rendkívül széles skálát alkotnak, ezáltal a kezelési lehetőségek is változóak. Egyes esetekben muszáj gyógyszereket is alkalmazni a beteg érdekében, de akadnak olyan mentális zavarok is, amelyek esetén kombinált vagy önálló formában a pszichoterápia is jó eredményekkel kecsegtet. Ha nem is minden betegnél tehát, de gyakran elkerülhető a gyógyszerszedés.

Bizonyos esetekben pszichoterápiával kiváltható a gyógyszeres kezelés
Bizonyos esetekben pszichoterápiával kiváltható a gyógyszeres kezelés

Vannak-e olyan helyzetek, amikor kifejezetten tilos gyógyszereket használni? Milyen esetekben nem jöhet szóba megoldásként a pszichoterápia? Hogyan kell kezelni az olyan, gyakran előforduló betegségeket, mint például a depresszió ? A témával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat dr. Simon Viktória pszichiáter foglalta össze.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +25 °C
Minimum: +11 °C

A fátyol- és gomolyfelhők mellett általában sok napsütésre számíthatunk, de az Alpokalján több lehet a felhő. Csapadék késő délutánig nem valószínű, utána a délnyugati, nyugati megyékben előfordulhat zápor, néhol zivatar. A délkeleti, keleti szelet több helyen kísérik erős lökések. A hőmérséklet délután 22, 27, késő este 15, 20 fok között várható. Fronthatással nem kell számolni, úgyhogy végre egy nap igazi pihenés jut az arra érzékenyeknek.