Ezek a gyógyszerek szüntetik meg a hasfájást

A hasfájás gyógyszeres kezelése attól függ, mi okozza a tünetet. A kiváltó ok ismerete nélkül nem érdemes ész nélkül bekapkodni a vény nélkül kapható fájdalomcsillapítókat, mert ezzel feleslegesen terheljük a szervezetünket.

A hasfájás okai nagyon sokfélék, ráadásul mind-mind különböző szervrendszereket érintenek. Ha erősödő fájdalma nem múlik el, és bizonytalan az okot illetően, forduljon háziorvosához, hogy biztosan fény derüljön a probléma gyökerére.

Alhasi fájdalom: hólyaghurut vagy menstruációs görcs

Mi a felfázás valódi oka? A hólyaghurutnak (közkeletű nevén felfázásnak) számtalan oka lehet. Általában a nőket érinti, de a férfiak körében is előfordul gyakori, kis mennyiségű, égető vizeletürítés és alhasi fájdalmak formájában. A hólyaghurut gyakrabban érinti a nőket, mint a férfiakat, az alhasi szorítás mellett véres, zavaros, szúrós szagú vizeletet és folyamatos vizelési ingert okoz. Ha nem olyan súlyos, kezelését lehet tőzegáfonya-kapszulával , medveszőlőlevél kivonatából készült tinktúrával vagy gyógyteákkal (csalántea, cickafarktea) kezdeni, súlyosabb probléma esetén pedig antibiotikumot ír fel az orvos.

A menstruációs görcsök erőssége egyénenként változik. Ha a természetes módszerek (melegvizes palack a hason, masszírozás, cickafarktea) nem válnak be, forduljunk a vény nélkül kapható görcsoldókhoz. Általában mindenkinek megvan a bevált gyógyszere ezekre a napokra, ezek leginkább ibuprofent, paracetamolt, drotaverint tartalmaznak.

A hólyaghurut elsősorban a nőket érinti

A hólyaghurut elsősorban a nőket érinti

Gyomorfekély és gyomorrontás

A gyomorfekély a gyomor nyálkahártyájának megszakadását jelenti legalább 5 mm nagyságú területen. Vizsgálatánál először fontos megállapítani, hogy van-e szövődménye, rosszindulatú elfajulása, ezt gyomortükrözés derítheti ki. Amennyiben nincs, a kezelés része a megfelelő diéta és megfelelő gyógyszeres kezelés a gyomorsav lekötésére, mint például famotidin, ranitidin, omeprazol, pantoprazol vagy antacidák.

A gyomorrontás leggyakrabban nem igényel gyógyszeres kezelést, hiszen egy nap alatt elmúlik, viszont különösen időseknél és gyerekeknél kiszáradást okozhat, ilyenkor a vizet és a szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat infúzión át, kórházban pótolják.

Gyulladásos megbetegedések és kövek

A hasfájás nagyon gyakran valamelyik hasi szerv, mint például a vakbél, a petefészek, az epehólyag vagy a hasnyálmirigy gyulladása váltja ki. A vakbélgyulladást (vagyis pontosabban a féregnyúlvány gyulladását) és az epehólyag-gyulladást leggyakrabban műtéti úton orvosolják.

A petefészek-gyulladás létrejöhet például uszodában elkapott fertőzés vagy felfázás szövődményeként is, az orvos általában antibiotikumot ír föl rá. A hasnyálmirigy-gyulladás kórházi kezelést igényel, melynek során a betegnek koplalnia kell, miközben szondán keresztül pótolják a számára szükséges folyadékot és nélkülözhetetlen ásványi anyagokat. Az epekő és a vesekő kezelése történhet műtéti úton, a fájdalom csillapítására és a görcsök oldására pedig szedhetünk például drotaverintartalmú görcsoldó gyógyszert.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Dipankrin reklámvideó (X)

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -2 °C

A Dunántúl nyugati felén döntőrészt napos idő várható, máshol a több-kevesebb napsütés mellett közepesen vagy erősen felhős lesz az ég. Csapadék nem valószínű. Megélénkül, a Tiszántúlon néhol meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 12 fok között valószínű. Késő estére többnyire 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Napközben az előrejelzések alapján hidegfront okozhat kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra