Ha beteg a pajzsmirigy: jó tanácsok

A pajzsmirigy betegségei sok ezer embert érinthetnek, és nagyon sokan nem is tudnak a betegségünkről, vagy éppen azzal nincsenek tisztában, hogy milyen súlyos szövődményeket okozhat, ha nem működik rendesen a pajzsmirigy.

A legfontosabb természetesen az orvosi kontroll, a rendszeres felülvizsgálatok, és a pajzsmirigy betegségének pontos diagnózisa. A pajzsmirigy problémái általában krónikusak, életünk végéig megmaradnak, de megfelelő kezeléssel nagyon jól karban lehet ezeket tartani. Soha ne kezdjünk úgy "kezelésbe" otthon, hogy ne egyeztettünk volna arról az orvosunkkal! Ne feledjük azt sem, hogy minden ember másmilyen, és a szervezetünk különbözőképpen reagálhat az egyes módszerekre.

Ha az orvosunk gyógyszert ír fel, mindenképpen szedjük azt pontosan, rendszeresen, a szakember előírásainak megfelelően. A pajzsmirigy betegségei vagy a hormonok túl-, vagy pedig alultermelődéséből következnek, és a gyógyszerek segítenek normalizálni a pajzsmirigy működését. Ne hagyjuk abba a gyógyszerszedést, még akkor sem, ha jobban érezzük magunkat, és ne is változtassunk a dózison önkényesen. Emellett nagyon fontos, hogy rendszeresen ellenőriztessük a pajzsmirigy hormonjainak szintjét!

A pajzsmirigy betegségei sok ezer embert érinthetnek hazánkban is, és nagyon sokan nem is tudnak a betegségünkről

A pajzsmirigy betegségei sok ezer embert érinthetnek hazánkban is, és nagyon sokan nem is tudnak a betegségünkről A pajzsmirigy kezelésére szedett gyógyszerek alkalmazásánál is érdemes néhány szabályt betartani. A gyógyszert általában éhgyomorra kell bevenni, kora reggel vagy este, lefekvés előtt. A pajzsmirigy betegségeire felírt gyógyszereket nem javasolt rostokkal, tejtermékekkel, probiotikumokkal, ásványianyag-tartalmú étrend-kiegészítőkkel, illetve koffeintartalmú italokkal együtt fogyasztani.

A pajzsmirigy egészségének megőrzéséhez, a betegségek kezeléséhez hozzátartozik az is, hogy egészségesebben élünk. Ennek két rendkívül fontos eleme van: a stressz csökkentése és a dohányzás abbahagyása. Az állandó felfokozott, stresszes állapot fokozhatja a pajzsmirigybetegségek tüneteinek súlyosságát, a szervezetben megnő a kortizol nevű hormon szintje, ez pedig befolyásolja a pajzsmirigy hormonjait is.

A pajzsmirigy rendellenes működésének vannak ma már jól ismert, jellegzetes tünetei. Vannak azonban kevésbé jellemző tünetek, amelyek előfordulásakor szintén érdemes ezt az apró, de igen fontos feladatokat ellátó szerv állapotát is ellenőrizni. Milyen furcsa tünetekkel üzenhet a pajzsmirigy? A további részletekért kattintson ! A dohányzás (még a passzív dohányzás is) pedig jelentősen növeli a pajzsmirigy súlyos betegségeinek rizikóját. A cigarettafüstben ugyanis olyan vegyületek is vannak, melyek közvetlenül befolyásolják a pajzsmirigy működését, a pajzsmirigy egészségéhez nélkülözhetetlen jód hasznosítását is. A különböző stresszkezelési technikák, például a meditáció, a relaxáció vagy a jóga nagyon jót tehetnek a pajzsmirigyproblémákkal küzdőknek.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +9 °C

Délnyugat felől tovább folytatódik a felhősödés, ezzel együtt a csapadékhajlam is fokozatosan növekszik. A délnyugati szelet országszerte erős, több helyen viharos lökések kísérik. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra