Reggel kenjük, este kenjük

Sokunkban felmerül a kérdés, hogy csak a kozmetikai ipar összeesküvése, hogy minél több kencét vegyünk, vagy tényleg jó, ha napszakonként más arckrémet használunk? Legyen a polcon nappali és éjszakai krém is? Cikkünkben ezekre a kérdésekre adunk választ.

Bőrünk más hatásoknak van kitéve nappal és éjszaka, ezért működése is eltér attól függően, hogy milyen napszakban járunk éppen.

Nappal rendkívül sok stressz éri legnagyobb szervünket: napfény, szennyeződések, környezeti hatások, ezek ellen pedig védekeznie kell. Azaz bőrünk nappal azzal van elfoglalva, hogy egyfajta pajzsként funkcionálva visszaverje a támadásokat. Ezt az élettani sajátságot figyelembe véve a nappali krémek feladata a védelem megerősítése és kiegészítése bizonyos összetevőkkel.

Ezért találunk a nappali krémek többségében SPF betűkóddal jelezve különböző erősségű fényvédelmet . Az UV-sugárzás ugyanis nagymértékben hozzájárul a ráncok kialakulásához, a bőr öregedéséhez. Szintén fontos, hogy a nappali krémek tartalmazzanak hidratáló összetevőket, hogy bőrünk rugalmas és puha maradhasson, függetlenül az éppen aktuális időjárási viszonyoktól.

Éjszaka kevesebb támadást kell visszaverni, hiszen sötét van, ráadásul a bőrt érő levegő szennyezettsége, páratartalma és hőmérséklete nagyjából ugyanolyan órákon keresztül, tehát nem szükséges olyan fokú védelem, mint nappal. Ezért megélénkül a keringés az irhában, és az erekből nagyobb mennyiségű tápanyag és oxigén jut a bőrsejtekhez, melyek ezt a plusz energiát regenerálódásra és osztódásra fordítják.

Ilyenkor tudunk javítani a bőr állapotán és extra hidratálást biztosítani számára. Ezért az éjszakai krémek olyan hatóanyagokat tartalmaznak, mint a hialuronsav (természetes poliszacharid), a dexpanthenol, a Q10-koenzim, az A- (retinol), C- és E-vitamin, a peptidek, az aminosavak, az AHA gyümölcssavak, a panthenol, az antioxidánsok,a kollagének és az urzolsav. Ezek mind azért vannak bennük, hogy helyreállítsák a bőr teltségét, csökkentsék a ráncokat, javítsák a bőrsejtek regenerációját, fokozzák a bőr saját kollagén termelését, és puhábbá, üdébbé tegyék azt alvás közben.

Éjszakai krém használatánál is vegyük figyelembe bőrtípusunkat, hiszen például zsíros bőrre ilyenkor is valamilyen könnyebb krémet érdemes használni és azt sem szükséges feltétlenül minden éjjel felkenni. Sokakban felmerülhet, hogy nem használhatnánk-e egyfajta arckrémet nappalra és éjszakára is. A válasz az, hogy ártani talán nem ártanánk vele, csak éppen vagy feleslegesen terhelnénk túl a bőrt éjszaka, vagy nem biztosítanánk neki a megfelelő védelmet nappal. Hiszen miért lenne szüksége éjjel a bőrünknek UV-védelemre? Az éjszakai hatóanyagok egy része pedig fényérzékeny, azaz a nappali fényben elbomlik: ekkor pedig egyszerűen csak elpocsékoltunk egy értékes hatóanyagot.

Ezért a legjobb, ha a bőrtípusunknak és életkorunknak megfelelő krémeket keresünk külön nappalra és külön éjszakára: minden logikus érv amellett szól, hogy így tudunk legjobban vigyázni arcbőrünkre.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +17 °C
Minimum: +2 °C

Napos, gomolyfelhős idő várható. Legfeljebb néhol fordulhat elő kisebb záporeső. A délire, délnyugatira forduló szél az ország nyugati felén megélénkül, melyhez Sopronnál olykor erős széllökések is társulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra