Vakhüvellyel született egy nő

Egy 20 éves pakisztáni nő azért kereste fel orvosát, mert nem tudott szexelni a férjével. A vizsgálatok során egy meglepő születési rendellenességre derült fény.

A nő szűzen házasodott össze férjével, ám amikor az esküvő után el akarták hálni a házasságot, problémába ütköztek. A férj hiába próbálkozott, nem tudott behatolni a nő hüvelyébe. A sikertelen kísérletek után a férj agresszívvá vált, verbálisan és fizikailag is bántalmazni kezdte a nőt, aki 6 hónap után végül visszaköltözött a szüleihez.

A nőnek mindössze 2 centiméteres"vakhüvelye" volt
A nőnek mindössze 2 centiméteres"vakhüvelye" volt. Fotó: iStock

Nem sokkal később a nő orvoshoz fordult, ahol több más furcsaságról is beszámolt. Elmondta, hogy gyakran érez erős alhasi fájdalmat, valamint hogy még sosem menstruált. Ez utóbbi tünet egyébként a lányt már korábban is aggasztotta, ám az anyja mindig azzal próbálta nyugtatni, hogy biztosan csak későn érő típus.

Milyen az egészséges hüvely? Részletek !

Egy ritka rendellenesség

Bár az ultrahangos vizsgálat szerint a nő méhe és petefészkei látszólag rendben voltak, valamint a hormonvizsgálat eredménye sem mutatott eltérést, a fizikai vizsgálat során végül sikerült azonosítani a problémát, A nőnek mindössze 2 centiméteres "vakhüvelye" volt, ami azt jelenti, hogy a hüvelycsatornája 2 centiméter után lezárult és nem kapcsolódott a belső nemi szerveihez. A nőnél transzverzális hüvelyi szeptumot diagnosztizáltak, a rendellenesség pedig még magzati korban alakult ki nála. A nő hüvelye tehát gyakorlatilag két részre volt osztva, a két rész pedig egy szöveti fal miatt nem volt összeköttetésben egymással. Ez volt az oka annak is, hogy a nő még sosem menstruált. Vagyis egészen pontosan a menstruáció ugyan megtörtént, de a vér nem tudott kijutni a hüvely felső lezárt részérből, ami erős alhasi fájdalmakat okozott.

Az orvosok megműtötték a nőt, kivágták a hüvely két részét elzáró falat, majd egy speciális tágítót helyeztek be, amely segített a szöveteknek felvenni a megfelelő formát. Az eszköz három hétig volt a nő hüvelyében. A műtét után 3 hónappal már képes is volt a szexre, hét hónap múlva pedig terhes lett első gyermekével.

Forrás: iflscience.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra