Fontos dolog változik a Pfizer-vakcinával kapcsolatban

Rugalmasabb tárolási körülményeket javasol a BioNTech és a Pfizer közösen kifejlesztett koronavírus-vakcinájával kapcsolatban az Európai Gyógyszerügynökség (EMA).

Nincs könnyű dolga annak, aki a Pfizer-vakcinát szeretné megkapni - kattintson!

Mint ismert, sok helyen megnehezítette Pfizer és a BioNTech közösen kifejlesztett vakcinájának szállítását és a tárolását, hogy az új típusú koronavírus elleni oltóanyagot mínusz 90 és mínusz 60 Celsius-fok közötti hőmérsékleten kell tartani ahhoz, hogy hosszan felhasználható maradjon. Az EMA ezt az ajánlást márciusban már módosította: az akkori javaslat szerint a vakcina szállítása és hosszan tartó tárolása esetében elegendő a mínusz 25 és mínusz 15 Celsius-fok közötti hőmérséklet.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus elleni vakcina, koronavírus elleni védőoltás, koronavírus elleni oltás, koronavírus elleni oltóanyag
Kovács Zsuzsanna szakgyógyszerész a hűtőszekrénybe pakolja az újonnan érkezett Pfizer-vakcinákat. Fotó: MTI/Vajda János

Újabb ajánlást fogalmaztak meg

Most azonban még rugalmasabb tárolási körülményeket javasol a német-amerikai koronavírus -vakcinához az Európai Unió (EU) gyógyszerfelügyeleti hatóságának szerepét betöltő ügynökség Humángyógyszer Bizottsága (CHMP). Friss ajánlásuk szerint a bontatlan fiolák a korábban megjelölt öt nap helyett akár 31 napig is tárolhatóak 2-8 Celsius-fok közötti hőmérsékleten. Ez azt jelenti, hogy a mélyfagyasztásból felolvasztott oltóanyagokat elegendő egy normál hűtőszekrényben tartani, amennyiben egy hónapon belül felhasználják azokat.

Ez kihat majd az oltási kampányokra

A COVID-19 ellen védelmet nyújtó oltóanyag tárolásának és felhasználhatóságának változása várhatóan jelentős hatással lesz a vakcinák elosztására és az oltási kampányok tervezésére is. Ezek az ajánlások ugyanis megkönnyítik a készítmények gyors szétosztását azáltal, hogy megszűnnek a különlegesen alacsony hőmérsékletű tárolási elvárások.

Pfizer-vakcina: meglepő dolog derült ki a hatékonyságáról - olvassa el a részleteket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Utca emberét kérdeztük, tudja-e mi az anafilaxiás sokk

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +22 °C
Minimum: +12 °C

Az északkeleti tájakon is szakadozik a felhőzet, és ott is erőteljes gomolyfelhő-képződés várható. Több helyen valószínű zápor, zivatar, néhol akár heves zivatarok is kialakulhatnak intenzív csapadék kíséretében. A Délnyugat-Dunántúlon a legkisebb a csapadék esélye. A délkeleti, majd délnyugatira forduló szél olykor megélénkül, zivatarok környezetében erős vagy viharos lökések is lehetnek. Késő estére 9 és 16 fok közé hűl le a levegő. A változékony idő mellett a frontérzékenyek tüneteit napközben kettős fronthatás erősítheti fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra