Csodakúra: halak eszik meg a bőrhibákat

Egyre népszerűbb az európaiak és a távol-keletiek körében is egy eljárás, amely a bőrbetegségeket gyógyítja. A módszer nem új keletű: a kórt egy hal egyszerűen lerágja a páciens lábáról vagy kezéről.

Az állatot újabban orvoshalnak is hívják, az apró vízi élőlény ugyanis igen hatásosnak bizonyul a sömörök, a gombák, sőt a mitesszerek kezelésére is.

A módszer egyre népszerűbb Japánban, Kínában, Törökországban és Európában is. Ha a páciens elég bátor, nem kell mást tennie, mint beülni egy melegvizes kádba, amelyet megtöltöttek az éhes piros szívogató márnával.

Az édesvízi halfaj gyógyító képességét két törökországi kisvárosban, Sivasban és Kangalban már régóta alkalmazzák. A pontyok családjába tartozó hal legfeljebb 14 centiméterre nő meg. A halból igen sok található egy termálforrások által táplált patakban, amelyet a helyiek fürdőzésre is használnak.

Az állatok planktonokkal táplálkoznak, ám ha ebből nem találnak eleget, kénytelenek más fehérjeforrás után nézni. Így találtak rá az emberi bőrön lévő sömörökre.

Az emberek rájöttek, hogy a halak jelentősen enyhítenek fájdalmaikon, és gyógyítják a bőrbetegségeket, amelyeket addig rágcsálják, míg teljesen el nem távolítják annak felső rétegét.

A kezelés nemcsak hatásos, de fájdalommentes is. A kúra alkalmazói azt mondják: egyre több páciens keresi fel őket. Különösen hatásos kezelésnek bizonyult, ha a forró vizes kádba nemcsak halakat, hanem megfelelő készítményeket is tesznek. Azt mondják: egy háromhetes kúra igen hatásosan gyógyít mindenféle bőrbetegséget.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra