Gyógyteákkal a vérnyomás javításáért

Hazánkban a vérnyomás problémákkal küzdők száma igen magas. Akár alacsony, akár magas vérnyomással kell szembe néznünk, a gyógynövények természetes gyógyszerek lehetnek a problémára kezelésére.

A szív- és érrendszeri megbetegedések száma igen kimagasló. A probléma hátterében ugyanúgy állhat örökletes hajlam, a mozgásszegény, stresszes életmód, a zsíros és helytelen táplálkozás, lelki problémák, de sorolhatnánk még. Ha a vérnyomás probléma kialakul, az életmód- és étrendbeli változtatások meghozatala az egyik legfontosabb döntés, melyben szakorvosok, dietetikusok lehetnek segítségünkre. A kezelés egyik részeként gyógyteákat is alkalmazhatunk, melyek azon felül, hogy segíthetnek helyreállítani vérnyomásunkat, frissítik szervezetünket, és védik immunrendszerünket. Vérnyomás problémákra fogyasszuk az alábbi gyógyteákat!

Tipp A gyógynövények további felhasználásáról még több információt talál Gyógynövénytárunkban !

Fehér fagyöngy

A fagyöngy tulajdonképpen egy élősködő cserje, amit fák lombozataiba épülve az országutak mentén is sokszor láthatunk. Ki gondolná, hogy egy ilyen élősködőnek még gyógyhatásai is léteznek? Pedig a fehér fagyöngynek a bogyóit és levelét is használhatjuk gyógyításra. Bár termése igazából mérgező, kenőcs készítésére kiválóan használható. Október és december között érdemes gyűjteni belőle, tavasszal csak keveset tudunk szedni belőle, mert télen a madarak lecsipegetik.

A fehér fagyöngy a legkiválóbb szívgyógyszer és keringésjavító. A magas vérnyomást csökkenti, az alacsonyt megemeli, így a túlságosan igénybe vett szív megnyugszik, és javul a szívműködés. Felgyorsult életünkben, amikor nagy nyomásnak vagyunk kitéve, és ilyenkor szívünk is erőteljesebben igénybe van véve, szintén jól jöhet.

Gyógyteákkal a vérnyomás javításáért
Gyógyteákkal a vérnyomás javításáért

Fogyasszunk naponta három csésze teát. Ehhez előző este áztassunk negyed liter vízbe egy púpos teáskanál fagyöngyöt, és hagyjuk reggelig ázni. Másnap kicsit felmelegítjük, leszűrjük, és így fogyasztjuk. Évente legalább egyszer egy hathetes kúrát érdemes elvégezni.

Pásztortáska

A pásztortáskával szinte mindenütt találkozhatunk: utak mentén, réteken, szántóföldeken, veteményes kertekben, árkokban. Ahol megjelenik egy földrakás, akár egy éjszaka alatt is kinő rajta. Márciustól novemberig virágzik.

A fehér fagyöngyhöz hasonlóan magas és alacsony vérnyomás esetén is kiválóan alkalmazható, szabályozza ugyanis a vérkeringést. Naponta két csésze teát érdemes belőle fogyasztani, míg a vérkeringés nem szabályozódik. Teájához 1 púpos evőkanál szárított növényt használunk, melyet negyed liter vízhez adunk hozzá, felforrázzuk, és rövid ideig állni hagyjuk.

A gyógyteákat mindig kúraszerűen fogyasszuk, és konzultáljunk előtte szakorvossal!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Északnyugat felől lassan tovább növekszik, vastagszik a felhőzet, hajnaltájt már csak a keleti területeken lehet kevés a felhő. Kisebb eső, zápor helyenként fordulhat elő a Dunántúlon. A légmozgás döntően gyenge vagy mérsékelt marad. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 0 és +7 fok között valószínű, de a hidegre hajlamos, kevésbé felhős helyeken, kiemelten a Nyírségben gyenge fagy is lehet. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra