Magyarország védheti meg az ebolától Európát?

A Nyugat-Afrikában egyre nagyobb problémát okozó ebolajárvány komoly kihívás elé állítja a közegészségügyi szakembereket. Hazánkban az ebolavírus diagnosztikája az Országos Epidemiológiai Központban és az ott működő Nemzeti Biztonsági Laboratóriumban teljes körűen megoldott, a szakemberek felkészültek a vírus kimutatására, a minta beérkezésétől számított néhány órán belül eredményt adva.

Az Országos Epidemiológiai Központban (OEK) működő Nemzeti Biztonsági Laboratórium (NBL) 2007 óta végzi tevékenységét, ez az egyetlen ilyen közegészségügyi-járványügyi célú létesítmény Közép-Európában, hasonlót az egész Európai Unióban is csak néhány országban találunk. Az NBL a legmagasabb biztonsági követelményeket (BSL-4 szint) is kielégítő színvonalú, speciális védelmi rendszerekkel biztosítja a legveszélyesebb kórokozók diagnosztikáját, valamint azt, hogy az ezekkel való munkavégzés sem a dolgozókra, sem a környezetre ne jelentsen ártalmat.

Az OEK Nemzeti Biztonsági Laboratórium (NBL) messzemenően alkalmas a afrikai járvány kivizsgálásában használt reagensekkel is rendelkezik.

Magyarország állíthatja meg az ebola terjedését?

Az OEK Nemzeti Biztonsági Laboratórium személyzetének hazai és nemzetközi szinten az elméleti és gyakorlati képzése folyamatos, szakemberei tagjai a legveszélyesebb kórokozók diagnosztikájával foglalkozó nemzetközi hálózatoknak és folyamatosan végzik a szükséges fejlesztéseket, felkészültségüket körvizsgálatokban igazolva. Az OEK NBL-ben dolgozó szakemberek a csúcslaboratóriumként szolgáló Nemzeti Referencia Laboratóriumok szakemberei.

Az OEK-ben meglévő infrastruktúra és diagnosztikai képesség nem csak Magyarország járványügyi biztonságát szolgálhatja, de kapuőr szerepet biztosíthat az egész Európai Unió illetve - határ menti együttműködésekben - a környező országok számára. Az együttműködésnek különösen azon határmenti országoknál lehet lényeges és előnyös, ahol a megfelelő infrastruktúra nincs kialakítva.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

A Tiszántúl mellett a Dunántúlon is szakadozik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre is kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra