Tünetcsökkentő tanácsok allergiásoknak

Bár sokat és sokszor hallottunk már arról, hogyan csökkenthetjük tüneteinket, amikor ránk tör az allergia, valahogy mindig elfeledkezünk a tanácsokról. Ezért ismételjük át újra, mit is tehetünk, hogy megkönnyítsük életünket a "szipogásszezonban".

Nem lesz könnyű megfogadni őket, kicsit át is kell alakítanunk az életünket - legalább ilyenkor. Állhatatosságunkért "jutalom" is jár: a pollenszezonban is teljes életet élhetünk, akár az allergiában nem szenvedő szerencsések.

  • Az egyik legfontosabb tanács - ha ezt eddig még nem tettük volna meg -, hogy menjünk el egy alapos és mindent átfogó allergiavizsgálatra, és tudjuk meg, pontosan mire vagyunk allergiások.
  • Előre rögzítsük naptárunkba a pollenszezon kezdetét, különös tekintettel annak a növénynek a virágzására, amire allergiások vagyunk. Kísérjük figyelemmel a pollenjelentéseket, és ahogy közeledünk a szezonhoz, pontosítsuk erről szóló bejegyzéseinket. Igazítsuk ehhez nyaralásunkat és egyéb programjainkat.
  • Már a szezon kezdete előtt 1-2 héttel érdemes elkezdenünk allergiagyógyszerünk szedését, mert kis idő kell a hatáshoz! Ha időben elkezdjük szedni a gyógyszert, mintegy felvértezzük szervezetünket az allergénekkel szemben.
  • Szedjük az orvosságot folyamatosan, megszakítás nélkül, mert így biztosíthatja a tünetek alacsony szinten maradását.

  • Mindig legyen nálunk orröblítésre alkalmas, fiziológiás sóoldatot tartalmazó orrspray, melynek segítségével kiöblíthetjük időnként orrunkat. Ha ilyen nincs kéznél, csapvízzel is megtehetjük ezt.
  • Ne utazzunk lehúzott ablakú vonatban vagy autóban!
  • Használjunk pollenszűrős légtisztítót lakásunkban és autónkban!
  • Ha megtehetjük, szabadban végzett tevékenységeinket (sportolás, kertészkedés stb.) időzítsük kora reggelre vagy késő estére, mert a legmagasabb pollenszintet általában dél körül és kora délután mérik. Különösen szeles, száraz időben tartózkodjunk a szabadtéri programoktól.
  • Ne szárítsuk ruháinkat szabad levegőn: ha van szárítógépünk, ilyenkor használjuk azt vagy a lakásban teregessünk.
  • Amikor hazaérünk, zuhanyozzunk le alaposan és mossunk hajat. Akkor is zuhanyozzunk le lefekvés előtt, ha egész napunkat a lakásban töltöttük, hogy még véletlenül se vigyünk virágport az ágyba.
  • Fontos, hogy ne ugyanazokban a ruháiban legyünk otthon, amikben kint jártunk.
  • Háziállatainkat ne engedjük be a lakásba, mert szőrükön pollent juttathatnak a légtérbe.
  • Ha mégis ki kell mennünk a szabadba, viseljünk napszemüveget, ezzel legalább szemünket megóvjuk a virágportól.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra