Az elmúlt napokban alacsony volt a pollenterhelés

Az elmúlt napokban csökkent a pollenterhelés az országban - írta az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szerdán a hivatalos Facebook-oldalán.

Az Országos Környezet-egészségügyi Intézet (OKI) legfrissebb jelentésében azt írta: a 14. hét első felében előbb fokozatosan erősödött, majd péntektől a hideg, az eső és a viharos szél következtében jelentősen csökkent a pollenterhelés. A hét első felében még a nyír virágpora jelentette a legnagyobb terhelést, bár mennyisége fokozatosan csökkent, koncentrációja még elérte a magas, nagyon magas szintet. A hét közepétől viszont robbanásszerűen beindult a platán pollenszórása, virágporának koncentrációja magas, illetve nagyon magas szintre emelkedett.

A fővárosban a fűz és a gyertyán pollenkoncentrációja is elérte a magas szintet, de tüneteket okozó mennyiségben regisztrálták a ciprus- és tiszafafélék, a juhar, a kőris és a hét elején még a nyár virágporát is, majd megkezdődött a tölgy és a bükk pollenszórása is.

Az esős idő következtében megemelkedett a légkörben az allergén gombák mennyisége is - a legtöbb helyen elérte a tüneteket okozó közepes, Zalaegerszegen a magas szintet is.

Az OKI a honlapján rendszeresen frissíti az egyes allergén növények - mogyoró, éger, ciprus- és tiszafafélék, kőris, nyárfa, gomba, szilfa, fűzfa - pollenszórására vonatkozó mérési eredményeket, és egy térképen öt színnel jelölik az egyes településeket a különböző allergének intenzitása alapján.

A fehér szín azt jelenti, hogy az adott növény pollenje nincs jelen az úgynevezett pollencsapdában. A OKI .

Szerdán a legfrissebb mérési eredmények alapján csak néhány települést jelöltek a nagyon magas pollenintenzitást jelző piros színnel az OKI térképén. Eszerint jelenleg Győrben és Zalaegerszegen a nyír, míg Pécsett a platán pollenkoncentrációja éri el a nagyon magas szintet.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra