Agyunk miatt nem tanulunk a hibáinkból?

Egyesek soha nem tanulnak a hibáikból. A kutatók most azt állítják, tudják az okát: az ugyanazt a hibát többször is elkövető emberek agya kevésbé aktív.

A University of London kutatói tesztekkel vizsgálták, hogy az önkéntesek odafigyelnek-e a visszajelzésekre, és megpróbálnak-e javítani teljesítményükön. Kiderült, hogy az eredmények között jelentős eltérések vannak.

A Joydeep Bhattacharya professzor vezetésével végzett kutatás azt próbálta kimutatni, mi az az agyban, ami meghatározza, hogy valaki "jó tanuló", vagy képtelen tanulni a saját hibáiból. A legújabb számában megjelent vizsgálatban 36 egészséges önkéntes agyhullámainak mintáit figyelték meg egyszerű időbecsléses feladatok végzése közben. A résztvevőknek egy 1,7 másodperces időtartamot kellett megbecsülniük, és a kutatók visszajelzést adtak nekik hibáikról. Ezután azt mérték az alanyokban, vajon beépítették-e a visszajelzést későbbi teljesítményük fejlesztése érdekében.

A jó tanulók, akik sikeresen beépítették a visszajelzéseket, fokozott, közel 200 ezredmásodperces agyi választ adtak a teljesítményükről kapott visszajelzés a képernyőn való megtekintése után. Ez az agyi válasz gyengébbnek mutatkozott a rossz tanulókban, akik nem tanulták meg a feladatot, és akik alacsonyabb reakciót mutattak teljesítménybeli hibáikra. A kutatók ráadásul azt is kimutatták, hogy a jó tanulókban fokozott kommunikáció figyelhető meg a teljesítmény mérésével és bizonyos motoros folyamatokkal összefüggő agyi területek között.

Caroline Di Bernardi Luft, a tanulmány egyik szerzője elmondta, hogy a jó tanulók a visszajelzést nem csak korábbi teljesítményük ellenőrzésére használták fel, hanem arra is, hogy ennek megfelelően módosítsák következő teljesítményüket.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +16 °C
Minimum: +3 °C

A Nyugat-Dunántúlon döntően borult lesz az ég, másutt a kezdeti közepesen vagy erősen felhős időt követően délutántól borul be dél felől. Délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein pedig havas eső, havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Napközben melegfront érezteti hatását, ami miatt a frontérzékenyek tünetei ismét felerősödhetnek.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra