Magnéziumhiány gyógyszerszedés miatt
A magnéziumhiány fáradékonyságot, gyengeséget, izomgörcsöket és akaratlan izomösszehúzódásokat, émelygést, ingerlékenységet, összpontosítási zavarokat okozhat, és hozzájárulhat a szív- és érrendszer betegségeinek megjelenéséhez is.

Egyes gyógyszerek csökkenthetik szervezetünk magnéziumszintjét
Az ösztrogén tartalmú fogamzásgátló szerek szintén csökkenthetik a szervezet magnéziumszintjét; az ilyen gyógyszert szedő nőknél is felléphetnek a magnéziumhiánynak tulajdonítható problémák.

TIPP
Ma már vannak olyan termékek, amelyek magas magnéziumtartalmuknak köszönhetően hatékony megoldást kínálnak a magnéziumpótlásra. Akár egyetlen kapszula is száz százalékban fedezheti egy felnőtt ember átlagos napi szükségletét.Az antibiotikumok egyes típusai (aminoglikozid, amphotericin, pentamidin, gentamicin, tobramicin); az erős gyulladáscsökkentő kortikoszteroidok, mint a hidrokortizon; a szív-és érrendszeri betegségekre használt gyógyszerek, amelyek szívklikozidokat tartalmaznak, és egyes szívritmus szabályozó (antiaritmiás) szerek hatására is jelentkezhetnek alacsony magnézium-szinttel összefüggő panaszok.
A Platinol nevű rák-ellenes gyógyszer és más immunszuprasszív gyógyszerek, mint a Sandimmun Neoral; a kemoterápiában alkalmazott antineoplasztikus hatású szerek ugyancsak kedvezőtlenül befolyásolják a szervezet magnéziumszintjét.