"Csodanövénnyel" az egészségért és karcsúbb alakért

Nemrégiben végre hazánkba is megérkezett az édesítőszerek új generációja, a sztívia. De mire is jó a különleges és egészséges növény kivonata, hogyan használhatjuk fel mindennapi étkezéseink során és milyen előnyei vannak más édesítőszerekkel szemben?

Mi is a sztívia ? Egy édes levelű, Dél-Amerikában őshonos gyógynövény kivonata, mely már hazánkban is elérhető édesítőszer formájában.

"A sztíviakivonat akár háromszázszor édesebb a cukornál, de alacsony kalóriatartalmú és nem tartalmaz szénhidrátot" - mondta el Klima Anita, a Canderel dietetikus-szakértője, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének vezetőségi tagja. - "A rebaudiozid A, vagy ismertebb nevén Reb A, a sztívia növény legédesebb természetes összetevője" - tette hozzá.

Egyre népszerűbb

A "csodanövény" híre egyébként már évek óta terjed és nem csak Európa-szerte, de például Japánt és Kínát is több évtizede meghódította már. Üdítőitalok, sütemények és sok-sok más termék, sőt egész üzletág épült már a környező országokban erre a természetes alapú édesítőszerre. Ráadásul még egy nagy előnye van a sztíviával édesített ételeknek és italoknak: hogy cukorbetegek is bátran fogyaszthatják ezeket.

Megoldást kínál egy "súlyos" problémára

Andres Aitor, a Canderel nyugat-, és kelet- európai, közel-keleti és észak-afrikai régiók piacainak menedzsere elmondta: kutatások szerint, 1980 óta Európában duplájára nőtt a túlsúlyos emberek, ezáltal pedig a cukorbetegek száma is. "Az Egészségügyi Világszervezet legújabb felmérései alátámasztják, hogy ma már minden második európai felnőtt és minden hetedik gyermek küzd az elhízással és az ezzel járó problémákkal. Az EU tagországaiban ma nagyjából 25 millióra tehető a cukorbetegek száma, ami szintén riasztó számadat. Magyarország jelenleg a 10. helyen áll azon a negatív toplistán, amely szerint itt is rendkívül magas (18, 8%) a túlsúlyos felnőttek aránya. A Canderel Green nem csak a betegek számára kínál hosszú távú és egészséges megoldást, hanem azoknak is, akik sosem szeretnének eljutni odáig, hogy a kilókkal kelljen harcolniuk és ezáltal az egészségük is veszélybe kerüljön."

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra