Módszerek, melyektől jobb lesz a leheletünk

Ha úgy érezzük, hogy lehetne frissebb a leheletünk, akkor számos természetes módszer van a megoldásra - többek között attól függően, hogy milyen ok áll a probléma hátterében.

Figyeljünk fogaink épségére!

Bizonyára senkinek sem új információ, hogy ha szeretnénk elkerülni, hogy baktériumok szaporodjanak el a szájüregben, akkor alapvető a napi két alkalommal végzett fogmosás. Emellett hasznos lehet a napi egyszeri fogselymezés is. Ez a lepedék kialakulását is akadályozza, ami szintén gyakori oka a szájszagnak a baktériumok mellett.

A fokhagymafogyasztás, a dohányzás és a száj kiszáradása mind nyilvánvaló okai a kellemetlen leheletnek. Léteznek azonban olyan kiváltó tényezők is, amelyekre nem sokan gondolnának elsőre. Részletek !

Ügyeljünk az emésztésünkre!

A rossz lehelet a rossz emésztés tünete is lehet, ezért ami jó a gyomornak, jó a leheletnek is. A probiotikumokban gazdag ételek például éppen ilyenek - és persze a sok zöldség és gyümölcs is.

A rossz lehelet a rossz emésztés tünete is lehet
A rossz lehelet a rossz emésztés tünete is lehet

Öblögessünk szódabikarbónával!

Ez is egy igen hatékony módja annak, hogy megszabaduljunk a szájüregben található baktériumoktól. Egy teáskanál szódabikarbónát keverjünk el egy pohár vízben, és ezzel öblögessünk naponta akár több alkalommal is, ha szükséges. Egy-két csepp teafa- vagy borsmentaolajat is adhatunk a vízhez.

Használjuk a gyógynövények erejét!

Bizonyos gyógynövények, fűszernövények rágcsálása szintén nagyszerű módszer a leheletfrissítésre. A menta, a kakukkfű , a bazsalikom, a petrezselyem és a koriander is mind remek választás, ráadásul antibakteriális hatásuk is van.

Fűszerezzük az ételeinket!

Az olyan aromás fűszerek, mint az édeskömény, a kardamom, a fahéj, a szegfűszeg vagy a gyömbér szintén jól jöhetnek, ha nincs rendben a leheletünk. A belőlük főzött erős tea akár szájöblítőként, szájvízként is remekül használható.

Igyunk sok folyadékot!

A kellemetlen lehelet egyik leggyakoribb oka, hogy ki van száradva a szánk. Ez ellen úgy tehetünk a legtöbbet, ha rendszeresen iszunk vizet, és nem várjuk meg, míg szervezetünk szomjúságérzettel jelzi a dehidratációt.

Forrás: care2.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +21 °C
Minimum: +6 °C

A fátyol- és átmenetileg megnövekvő gomolyfelhőzet mellett legalább több órára kisüt a nap. Csapadék nem valószínű. A délnyugati, déli szelet élénk, a nyugati országrészben erős, főként az Északnyugat-Dunántúlon helyenként viharos lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 18 és 24 fok között várható. Késő estére általában 12 és 17 fok közé hűl le a levegő. Időjárási frontra az előrejelzések szerint nem kell számítani, így az időjárásra érzékenyek tünetei várhtóan csillapodnak majd.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra