A jódozott és a tengeri só közötti különbség

Ha a napi szintű sóbevitel szóba jön, a legtöbben nemcsak azon gondolkoznak el, hogy mennyi sót lenne szabad napi szinten bevinniük a szervezetükbe, hanem azon is, hogy az elérhető sófajták közül melyiket érdemes inkább választani. Mi ezek között a különbség?

Először is, nem árt tisztában lenni azzal, hogy tévhit, hogy a tengeri só nátriumtartalma alacsonyabb a jódozott/asztali sóénál. A Mayo Clinic mérései szerint pont ugyanannyi van mind a kettőben. Különbség van viszont például a jódtartalmukban - értelemszerűen a tengeri sóban kevesebb a jód , mint a jódozott asztali sóban. Mivel a túl alacsony jódbevitel többek között a pajzsmirigy megnagyobbodásához vezethet, azoknak, akik tengeri sót fogyasztanak, érdemes figyelni rá, hogy valamilyen más forrásból vigyenek be jódot a szervezetükbe.

Az ásványianyag-tartalma a tengeri sónak magasabb
Az ásványianyag-tartalma a tengeri sónak magasabb

Az ásványianyag-tartalma viszont a tengeri sónak magasabb, hiszen van benne magnézium, kén és vas is, ami az asztali sóról nem mondható el. Fontos tudni, hogy ezek az ásványi anyagok csak a finomítatlan tengeri sóban vannak benne, a finomított változatnak alacsony az ásványianyag-tartalma. A legtöbb asztali sóba csomósodásgátló anyagokat is tesznek, amelyek megakadályozzák, hogy a sószemcsék kis tömbökké álljanak össze, és némelyik finomított tengeri sóba is tesznek ilyet. Szerencsére a vizsgálatok szerint ezeknek az anyagoknak teljesen biztonságos a fogyasztása.

Na, de mi a helyzet az ízükkel? Ez a szempont is fontos sóvásárlásnál. A főzés közben az ételekbe kevert sófajták között nem igazán lehet felismerni a különbséget. Ugyanakkor ha főzés után adjuk az ételhez, illetve nyers ételt sózunk, érezni lehet, hogy a tengeri só íze erősebb - sóssága viszont gyengébb. Az asztali só sóssága erősebb, így sütéshez sokan jobban szeretik ezt használni, mert hamarabb feloldódik. Különbség van a két sófajta árában is: egyes tengeri sók, mint például a Himalayan pink akár negyvenszeresébe is kerülhetnek, mint a sima asztali só.

Forrás: care2.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra