3 gusztustalan összetevő ételeinkben, amit nem is sejtünk
Ezentúl biztosan megnézzük a címkét isMajdnem biztos, hogy minden áldott nap találkozunk velük, akár a reggeli joghurtban, akár a délután nassolt pogácsában, amivel gyorsan próbáljuk csillapítani éhségünket. Nézzük meg, mit is eszünk!
Valódi kármin, kárminsav (E120)
A nőstény pajzstetvekből (Coccus cacti) nyerik, tehát ez egy állati eredetű színezék élelmiszereinkben. Savtartalmától függően a halványtól az élénk pirosig festi meg a kívánt élelmiszert. Kissé bizarr az előállítása: a szárított, megtermékenyített, nőstény pajzstetvekből alumíniumsókkal nyerik ki. Leginkább sajtok bevonatában, lekvárokban, gyümölcskészítményekben, joghurtokban, gyümölcsös gabonareggelikben, gyümölcsborokban találkozunk vele.Sellak (E904)

E-számok bűvöletében
Használja E-számos keresőnket, ha a címkéket szeretné értelmezni! www.hazipatika.com/keresok/e_szamL-cisztein (E920)
Ez egy kéntartalmú aminosav, ami a haj, a szaru, a tollak és az inak alkotórésze. Nem véletlen, hogy előállítani is ezekből a forrásokból szokták: sósav segítségével például emberi hajból, állati szőrből vagy tollból nyerik ki. Az élelmiszeripar azonban hálás az E920-ért: a tésztákat ugyanis rugalmasabbá és könnyen gyúrhatóvá teszi.Mindent összevetve azonban mindegyik összetevő fogyasztható, veszélytelen, az egészségre nem ártalmas.