10 étel, amit ne együnk reggelire
Sokan úgy gondolják, hogy egy kávé, egy pohár narancslé vagy éppen a joghurt tökéletes eleme a reggelinek. Azonban ha éhgyomorra fogyasztjuk ezeket, az nem tesz jót az emésztésünknek. Nézzük, milyen ételeket ne együnk éhgyomorra!
Ezeket ne együk éhgyomorra
Omlós, felfújt pékáruk: az ezekben lévő élesztő irritálja a gyomorfalat, valamint felfúvódást okoz.
Édességek: ha cukrot eszünk reggelire, az megemeli a vércukorszintet, amely folyamatosan terheli a hasnyálmirigyet, ez pedig cukorbetegséghez vezethet.
Joghurt és más fermentált tejtermékek: ha üres gyomorra eszünk joghurtot, a benne lévő gyomorsav elpusztítja a tejsavbaktériumokat, így pontosan a jó tulajdonságuk veszik el. Érdemes a reggeli zárásaként joghurtot enni.
Körte: a gyümölcsben lévő nyersrost felsérti az üres gyomorban lévő finom nyálkahártyát.
Paradicsom: a paradicsomban sok a csersav, amely növeli a gyomor savasságát, ez pedig fokozza a gyomorfekély kialakulásának kockázatát.
Uborka és más zöld színű zöldségek: a nyers zöldségek tele vannak aminosavakkal, ami alapvetően nagyon jó, de ha éhgyomorra fogyasztjuk őket, akkor gyomorégést, hasi fájdalmat okozhatnak.
Banán: ha éhgyomorra eszünk banánt, akkor a vérünkben lévő magnézium ugrásszerűen megnő. Ez pedig károsíthatja a szívet.
Fűszerek: a fűszeres ételek rombolják és irritálják a gyomor nyálkahártyáját és növelik a gyomorsavtermelő folyamatokat. Ez pedig hozzájárul az emésztőrendszer rendellenességeinek kialakulásához.

Hideg, szénsavas üdítők: ha reggel szénsavas üdítőt iszunk, akkor csökken a gyomor vérellátása, valamint a szénsav rombolja a gyomor-nyálkahártyát. Ennek eredményeképp pedig lassul az anyagcsere.
Citrusgyümölcsök: ezek a gyümölcsök tele vannak gyümölcssavval. Ha éhesen ezzel indítjuk a napot, az növeli a gyomorfekély és a gyomorhurut kialakulásának esélyét.
Mit együnk?
Zabpehely: úgymond védőbevonatot képez a gyomorfalon, ami megakadályozza, hogy a gyomorsav kikezdje azt. Ezen kívül olyan fontos rostokat tartalmaz, amelyek alacsonyan tartják a test koleszterinszintjét.
Hajdina: stimulálja az emésztőrendszert, valamint kiváló protein, vas és vitaminforrás.
Kukoricakása: segít eltávolítani a mérgeket és nehéz fémeket a testünkből és beállítja a bélflóránkat.
Búzacsíra: 2 evőkanál búzacsíra biztosítja a szervezetünk számára szükséges napi E-vitamin mennyiség 15 százalékát, valamint a szükséges folsav 10 százalékát. Hozzájárul az emésztőrendszer normális működéséhez.
Tojás: kutatások bizonyítják, hogy ha tojást reggelizünk, fokozatos lesz a napi kalóriabevitelünk.
Görögdinnye: Ha görögdinnyét reggelizünk, azzal folyadékot biztosítunk a szervezetünk számára. Emellett jót tesz a szemünknek és szívünknek a benne található likopinnak köszönhetően.

Milyen a jó reggeli?
Mikor van a reggeli ideális időpontja? Miből mennyit együnk és igyunk? Minden fontos tudnivalót összegyűjtöttünk az ideális reggeliről.
Áfonya: kutatások bizonyítják, hogy ha reggelire rendszeresen áfonyát eszünk, akkor javul a memóriánk, emellett szabályozza a vérnyomást és az anyagcserét.
Élesztő nélküli teljes kiőrlésű kenyér: a benne található szénhidrátok és ásványi anyagok szükségesek a testünk számára. A legjobb, ha kora reggel fogyasztjuk!
Dió: normalizálja a gyomor pH értékét és javítja az emésztést.
Méz: remek reggeli ébresztő és energiaforrás! Növeli az agyi aktivitást és a szerotonin hormon szintjét, amely a jó közérzetért is felelős.
Forrás: brightside.me
Értékelje a cikket!
Párom sok kávét iszik, és reggel éhgyomorra kezdi. Milyen elváltozást okozhat a bélbolyokon, vagy egyáltalán negatív vagy pozitív a hatás?
Kedves Kérdező! Az éhgyomorra fogyasztott reggeli kávé fokozza a sav termelődését az emésztőrendszerben. Próbálja párját rávenni, hogy legalább pár szem kekszet bekapjon kávézás előtt! Üdvözlettel: Balogh Eszter