Szabálytalan szívritmus: ekkor jelez bajt

Bizonyos mértékű változás normálisnak számít a szívritmusban és a pulzusszámban, ha alszunk, fizikailag aktívak vagyunk, vagy ha stressz ér minket.

Minden más esetben súlyos probléma jele lehet a szabálytalan szívritmus vagy aritmia. A kezeletlen aritmia, mint például a tachycardia vagy a pitvarfibrilláció, komoly következménnyel járhat, akár szívrohamot vagy stroke -ot is okozhat.

Kifejlesztettek egy új módszert a szívelégtelenség kezelésére - a részleteket itt olvashatja.

Vannak kockázati tényezők?

Igen, például a már fennálló másfajta szívbetegség. A magas vérnyomás és a pitvarfibrilláció is kockázati tényezőnek számít. A hegesedés vagy az abnormális szövetmegvastagodás bradycardiát (túl alacsony szívritmus) vagy tachycardiát (túl gyors szívritmus) is előidézhet a szív elektromos rendszerével való kölcsönhatás miatt.

Életkor

Az életkor növekedésével együtt nő a szívritmuszavar és a pitvarfibrilláció kialakulásának az esélye is.

Veleszületett állapotok, betegségek

Bizonyos veleszületett állapotok aritmia kialakulását okozhatják. Van olyan veleszületett szívbetegség, amely a beépített elektromos rendszer zavarát idézi elő, és bradycardiához vezethet.

Veleszületett állapotok, betegségek is okozhatnak aritmiát
Veleszületett állapotok, betegségek is okozhatnak aritmiát. Fotó: iStock

Kémiai anyagok

Különböző kémiai anyagok is okozhatnak olyan aritmiát. A kálium, a magnézium és a kalcium létfontosságúak a szív normális működéséhez, ám aritmiához is vezethetnek, ha túl alacsony vagy túl magas a szintjük. Az alkohol, a cigaretta és a rekreációs drogok szintén kiprovokálhatják a betegséget.

Más tényezők

Orvoshoz kell fordulni, hogy segítsen kontrollálni az alábbi tényezőket:

  • magas vérnyomás,
  • magas koleszterinszint,
  • túlsúly,
  • egészségtelen étrend,
  • a dohányzásról való leszokás és a passzív dohányzás,
  • alkoholfogyasztás.

A pitvarfibrilláció és kockázati tényezői

Beszéljen az orvosával! Kiemelten fontos, hogy beszéljen az orvosával - így megtudhatja, mik a kockázati tényezők, hogyan csökkenthető az aritmia kialakulási esélye, és hogyan kezelhető a már kialakult betegség. Ne feledje: már akkor is sokat tett a szíve egészségének megőrzéséért, ha tisztában van a szívritmuszavar veszélyeivel, kockázataival.

A pitvarfibrilláció a szívritmuszavar egyik típusa, amely akkor jelentkezik, ha abnormális elektromos jel zavarja meg a szív normális pumpáló funkcióját. A következők válthatják ki:

  • fennálló szívbetegség,
  • fennálló tüdőbetegség,
  • túlélt szívroham vagy szívelégtelenség,
  • szívműtét,
  • magas vérnyomás,
  • cukorbetegség,
  • alvási apnoé,
  • dohányzás és stimulálószerek (mint például a koffein),
  • öröklődés.

A férfiak és az idősebbek hajlamosabbak a pitvarfibrillációra, mint a nők és a fiatalabb korosztály.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16 °C
Minimum: +4 °C

A Nyugat-Dunántúlon erősen felhős vagy borult lesz az ég, másutt délelőtt még csak kisebb körzetekben lehet felhős idő, csak délutántól várható felhőzet-növekedés. Délelőtt csak a Nyugat- és Észak-Dunántúlon, késő délutántól, estétől dél felől egyre többfelé várható eső, zápor. Délen néhol zivatar is kialakulhat, az Alpokalja magasabb részein havazás is lehet. Az északi, északkeleti szelet sokfelé kísérik élénk, helyenként erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 11 és 21 fok között alakul, de a tartósan borongós Nyugat-Dunántúlon kicsivel 10 fok alatti értékeket is mérhetnek. Késő este 6, 13 fok valószínű. Az előrejelzések alapján hétfőn frontmentes időnk lesz, így a frontérzékenyek tünetei várhatóan nem erősödnek fel.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra