A dietetikus véleménye
Az étel beilleszthető az ovo-lakto vegetáriánus étrendbe, de ha zsírszegény tejtermékeket, kevesebb olajat és zsírszegényebb ételkészítési eljárást használunk fogyókúrába is.A zöldségek magas rosttartalma révén emésztést segítő hatása kiválóan érvényesül.
Elkészítés
A palacsintához simára keverjük a lisztet a tojásokkal, a tejjel, 2 csipet sóval és annyi ásvány-vagy szódavízzel, hogy folyós, vékony "tésztát" kapjunk. Belekeverjük az olajat, lefedjük, fél órát pihentetjük. A spenótot megtisztítjuk, megmossuk, enyhén sós vízben 2 percig főzzük, hideg vízzel leöblítjük, alaposan kinyomkodjuk, finomra vágjuk.
A palacsintatésztából 6 "fehér" palacsintát sütünk. A maradék tésztában elkeverjük a spenótot,és további legalább 6 palacsintát sütünk belőle.
A hagymát és a fokhagymát meghámozzuk, finomra vágjuk. A gombát megtisztítjuk, vékonyan felszeleteljük.A paradicsomot meghámozzuk, a zöldpaprikát kicsumázzuk, mindkettőt apróra felkockázzuk. Az olajban megfonnyasztjuk a hagymát és a fokhagymát, elkeverjük a pirospaprikával, rádobjuk a gombát, a paradicsomot és a zöldpaprikát, fedő alatt 15 percig főzzük, csak a végén sózzuk, borsozzuk.
A gomba levét lábaskába szűrjük, a gombát alaposan lecsepegtetjük, hagyjuk langyosra hűlni. Összekeverjük a tojásokkal és a finomra vágott petrezselyemmel, arányosan elosztva megtöltjük vele a palacsintákat. Batyuszerűen feltekerjük, és tűzálló tálba rakosgatjuk.
A gomba levét felforraljuk. A rizslisztet elkeverjük 3 dl tejföllel, a gombaléhez adjuk, mártás sűrűségűre főzzük, és bevonjuk vele a palacsintákat. Tálaláskor előmelegített sütőben (200 C) éppen csak átforrósítjuk. Tetejüket meglocsoljuk a maradék tejföllel, és petrezselyemmel díszítve kínáljuk.