Tippek halogatás ellen

A halogatás lényegét nagyon könnyen összefoglalhatjuk: majd később megcsinálom. Időnként annyira sokat és sokszor halogatunk, hogy az a munkánkat vagy a kapcsolatainkat is veszélyezteti.

A halogatás egy teljesen természetes és bizonyos határokon belül normális folyamat. Azonban minden ötödik felnőtt számára a halogatás valódi gondot okoz.

A halogatás oka többféle lehet, talán unalmasnak, nehéznek vagy időpazarlásnak tartjuk, esetleg úgy gondoljuk, hogy a várható eredmény nem lesz tökéletes. Ha ezektől a kellemetlennek tűnő feladatoktól ideig-óráig megszabadulunk, annak pozitív hatása van a hangulatunkra.

Az emberi természetre ugyanis jellemző, hogy a jövőbeni történéseket kevésbé valóságosnak vagy konkrétnak tartjuk, így az elvégzendő feladattal együtt járó esetleges büntetést vagy jutalmat is. A halogatás ugyanakkor a legtöbb esetben csak rossz szokás, melytől nehéz, de nem lehetetlen megszabadulni.

Ehhez adunk néhány tippet.

Legyünk minél konkrétabbak, a feladatok meghatározásától kezdve a munka kezdési időpontjának a meghatározásáig!

Ha szükséges, bontsuk le a feladatainkat minél kisebb lépésekre és próbáljunk meg egyszerre 15-20 percet dolgozni. Legyünk realisták az időnkkel kapcsolatban! Sajnos hajlamosak vagyunk túlbecsülni, hogy mi mindent tudunk elvégezni egy adott időegység alatt, ezért érdemes egy kicsit több időt hagyni az egyes feladatokra .

Ne halogasson, nem visz sehova!

Zárjunk ki minden zavaró tényezőt, ami egy kicsit is elterelheti a figyelmünket!

A számítógéppel dolgozók számára ilyenek a közösségi oldalak vagy a videómegosztók, melyek könnyű, gyors szórakozási lehetőségeket nyújtanak – ráadásul úgy, hogy észre sem vesszük közben, hogy mennyi idő telt el. Az ilyen tevékenységeket tartogattuk azokra az időszakokra, amikor már befejeztük a tennivalóinkat.

Fogadjuk el, hogy vannak olyan tennivalók, amelyeket nem szívesen végzünk el.

Azonban a nemszeretem feladatokon is túl lehet esni . Már maga az a tény, hogy belekezdünk, olyan sikerélményt jelenthet, melynek segítségével könnyebb folytatni a munkát. Éppen ezért érdemes a legnehezebbnek tűnő, legkevésbé kedvelt feladattal kezdeni!

Képzeljük el, milyen lesz végre nyugodtan hátradőlni, ha végeztünk a feladatainkkal!

Ez persze nem jogosíthat fel arra, hogy munka helyett álmodozzunk .

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra