Érzelmi temperamentum a depresszió kulcsa

Tudósok szerint az antidepresszánsok által az érzelmi temperamentumra kifejtett pozitív hatások hozzájárulhatnak a depresszió javulásához.

A CNS Neuroscienses & Therapeutics című lap június számában megjelent tanulmányban arról olvashatunk, hogy az antidepresszánsok hatása részben a beteg érzelmi temperamentumának rendbe hozatalán alapszik.

David P. Soskin, a Massachusetts Általános Kórház és a bostoni Harvard Egyetem Orvosi Karának munkatársa kollégáival együtt olyan korábbi tanulmányokat nézett át, melyek az antidepresszánsoknak a beteg pozitív affektivitására - azaz arra, hogy az illető milyen gyakran tapasztal pozitív élményeket -, illetve negatív affektivitására - azaz arra, hogy valakinél milyen gyakoriak a negatív hangulatok és érzelmek - gyakorolt hatásaival foglalkoztak. Emellett két olyan ide vonatkozó hipotézissel is előálltak, melyek magyarázatul szolgálhatnak az antidepresszánsok fenti hatására. Az egyik hipotézis szerint a gyógyszerek az érzelmi temperamentum befolyásolása révén hatnak, a másik szerint pedig a pozitív és negatív affektivitásra fejtik ki hatásukat.

A kutatók következtetései alapján az előzetes tények azt a hipotézist támasztják alá, amely szerint az antidepresszánsok által az érzelmi temperamentumra kifejtett pozitív hatások hozzájárulhatnak a depresszió javulásához.

Amint a szerzők kifejtették, a pozitív és negatív affektivitások olyan biológiai tényezőkön alapuló temperamentumbeli különbségek, melyek más és más érzelmi, motivációs és viselkedésbeli válaszokat idéznek elő az egyénekben a különféle pozitív és negatív ingerekre. Ezeket a válaszreakciókat antidepresszánsok segítségével meg lehet változtatni, melyek így hozzájárulhatnak a beteg gyógyulásához.

Összességében a szakemberek úgy vélik, hogy a kombinált gyógyszeres, valamint kognitív és viselkedésterápiás kezeléseknek együttesen van igazán antidepresszáns hatásuk.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra