Érzelmeinkre is hat a 3D

Akár tetszik, akár nem, az ellentmondásos háromdimenziós technika vezető szerephez jutott a hollywoodi filmgyártásban. Most az is kiderült, hogy még az emberi agy is a 3D-t használja az érzelmek kommunikálásához.

A szakfolyóiratban megjelent új tanulmányból az derül ki, hogy az emberi érzelemkifejezés három különböző rendszeren alapul: az egyik az affektív állapotra hívja fel a figyelmet (érzek), a második szavak formájában osztályozza ezeket az állapotokat (jó, rossz, stb.), a harmadik rendszer pedig az érzelmi válasz intenzitására utal (rossz vagy szörnyű).

Az agykutatásban elért előrelépések egyre jobban rávilágítanak az érzelmi állapotok hátterében húzódó agyi áramkörökre és folyamatokra. A kutatási terület egyik úttörője, Dr. Kevin Ochsner, a Columbia Egyetem munkatársa új kutatásában egészséges önkénteseket toborzott, akik egy önbevallásos érzelmet generáló kísérleti feladat végzése közben agyi képalkotó vizsgálatnak vetették alá magukat. Ezzel a módszerrel a kutatók megvizsgálhatták az érzelem kifejezésének hátterében húzódó idegi felépítést.

"Kimutattuk, hogy a látszólag egyszerű tevékenység hátterében három különböző típusú agyi rendszer áll: a főként kéreg alatti területek váltják ki a kezdeti affektív választ, a mediális prefrontális kéreg fókuszálja a tudatunkat a reakcióra, és elősegíti az érzés szavakba öntését, a laterális prefrontális kéreg pedig kiválasztja a legmegfelelőbb szót a szóban forgó érzésre" - foglalta össze az eredményeket Ochsner.

Dr. John Krystal, a Biological Psychiatry szerkesztője elmondta, hogy az érzelemkifejezés hátterében álló mechanizmusok alaposabb ismerete abban segítheti a kutatókat, hogy megértsék, hogyan váltják ki az agysérülések, a stroke és a daganat a különféle hangulatváltozásokat. Hosszú távon ezek az eredmények a hangulatzavarok kezelésében is segíthetnek.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra