Az életközépi válság nem is létezik?

Dr. Nick Haslam, a Melbourne-i Egyetem professzora szerint az életközépi válság csupán egy mítosz, valójában az emberek ekkor a boldogság és a növekedés addig nem ismert dimenziójába lépnek.

Létezik egyáltalán?

Az életközépi válság (angol nevén midlife crisis) a harmincas és hetvenes éveink közt köszönthet be az életünkbe, és sokkal bizonytalanabbá, elégedetlenebbé tehet bennünket az életünk egyes területein elért eredményeinkkel. Már ha létezik egyáltalán ez a jelenség.

Az életközépi válság nem is létezik?
Valójában nem is létezik az életközépi válság?

Egy ausztrál tudós, a Melbourne-i Egyetemen tanító Dr. Nick Haslam szerint ugyanis ez az időszak a növekedés és a boldogság új dimenzióit nyitja meg az emberek számára, és éppen érettebb felnőttként válunk elégedettebbekké, magabiztosabbakká, erősebbekké, és minden korábbinál pozitívabban láthatjuk a világot.

A világ 40 éves nőinek nagy csoportja mondja: ne aggódjunk, pont ott vagyunk, ahol lennünk kell. Emiatt az 5 dolog miatt például már nem kell aggódnunk 40 év felett.

Krízis bármikor adódhat

Dr. Haslam szerint krízisekkel az életünk szinte bármely szakaszában számolnunk kell, ami adódhat egy szerettünk elvesztéséből, munkanélküliségből, megélhetési problémákból, válásból, költözésből vagy bármi egyébből is. Sőt, a szakember szerint már a középkorúság meghatározása is problematikus. Ezt támasztja alá egy 2009-es svájci tanulmány is, melynek szerzői arra jutottak, hogy minél idősebbek vagyunk, annál későbbre datáljuk a középkorúságunk, illetve az életközépi válság beköszöntét.

Mikor kezd öregedni az emberi agy?

Mint oly sok mindenről, erről is megoszlik a tudósok véleménye. Egy korábbi kutatás szerint a negyvenedik életév betöltése után minden évtizedben nagyjából 5 százalékkal csökken az agy tömege. Egy 2017-es kutatás szerint viszont ez az öregedés már 25 évesen megkezdődik. Ugyanis az agy-gerincvelői folyadék (CSF) áramlása már a húszas éveink közepén lassulni kezd. Ennek a folyadéknak a mozgása a légzéshez és a pulzushoz is kapcsolódik, de sokan a sclerosis multiplex és a magas vérnyomás kialakulásához is kötik. Az Imperial College London kutatói pedig arra jutottak, hogy az agy szürkeállománya a középkorúaknál kezd el zsugorodni, a fehérállomány pedig negyvenéves korunk körül.

Forrás: dailymail.co.uk

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +3 °C

Délelőtt az ország keleti felében-harmadában még több lehet a felhő, majd ott is gomolyosodik a felhőzet. Másutt gomolyfelhős, napos időre számíthatunk. Elszórtan várhatók záporok, jégdara záporok, elsősorban a Duna-Tisza közén zivatarok is kialakulhatnak. Az északi szél nagy területen megélénkül, a Bodrogközben és a Bakonyban, valamint záporok, zivatarok környezetében erős széllökések is előfordulhatnak. A legmagasabb nappali hőmérséklet 12 és 16 fok között alakul. Késő estére 4 és 9 fok közé hűl le a levegő. Az előrejelzések szerint a szerdai napot kettős fronthatás dominálja majd.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra