Agyunk miatt nem tanulunk a hibáinkból?

Egyesek soha nem tanulnak a hibáikból. A kutatók most azt állítják, tudják az okát: az ugyanazt a hibát többször is elkövető emberek agya kevésbé aktív.

A University of London kutatói tesztekkel vizsgálták, hogy az önkéntesek odafigyelnek-e a visszajelzésekre, és megpróbálnak-e javítani teljesítményükön. Kiderült, hogy az eredmények között jelentős eltérések vannak.

A Joydeep Bhattacharya professzor vezetésével végzett kutatás azt próbálta kimutatni, mi az az agyban, ami meghatározza, hogy valaki "jó tanuló", vagy képtelen tanulni a saját hibáiból. A legújabb számában megjelent vizsgálatban 36 egészséges önkéntes agyhullámainak mintáit figyelték meg egyszerű időbecsléses feladatok végzése közben. A résztvevőknek egy 1,7 másodperces időtartamot kellett megbecsülniük, és a kutatók visszajelzést adtak nekik hibáikról. Ezután azt mérték az alanyokban, vajon beépítették-e a visszajelzést későbbi teljesítményük fejlesztése érdekében.

A jó tanulók, akik sikeresen beépítették a visszajelzéseket, fokozott, közel 200 ezredmásodperces agyi választ adtak a teljesítményükről kapott visszajelzés a képernyőn való megtekintése után. Ez az agyi válasz gyengébbnek mutatkozott a rossz tanulókban, akik nem tanulták meg a feladatot, és akik alacsonyabb reakciót mutattak teljesítménybeli hibáikra. A kutatók ráadásul azt is kimutatták, hogy a jó tanulókban fokozott kommunikáció figyelhető meg a teljesítmény mérésével és bizonyos motoros folyamatokkal összefüggő agyi területek között.

Caroline Di Bernardi Luft, a tanulmány egyik szerzője elmondta, hogy a jó tanulók a visszajelzést nem csak korábbi teljesítményük ellenőrzésére használták fel, hanem arra is, hogy ennek megfelelően módosítsák következő teljesítményüket.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +14 °C
Minimum: +3 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely délutántól az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor, északnyugaton esetleg zivatar is lehet. A nyugatias szelet az északi megyékben kísérhetik élénk, erős, záporok, zivatarok környékén esetleg viharos lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 11 és 16 fok között alakul. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Továbbra is változékony marad az időjárás.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra