A szeptember ezért szomorú hónap

A nyaralás utáni szomorúság egy létező jelenség. Bár hivatalos nevet még nem találtak neki a szakértők, azt azért jó tudni, hogyan lehet gyorsan úrrá lenni rajta.

A nyári szabadság így hat a szívünkre - a részleteket itt találja!

A szeptember nemcsak az ősz beköszöntét jelzi, hanem azt is, hogy többségünknek a nyári szabadság után vissza kell térnie az irodába. Ez azonban csak kevés embernél zajlik zökkenőmentesen. A családunkkal és barátainkkal töltött, szabadságérzéssel átszőtt napokat ugyanis hirtelen a koránkelés, az e-mailek áradata, valamint a feladatok és elvárások egész sora váltja fel, ez pedig komoly hatást gyakorol arra, hogyan érezzük magunkat a bőrünkben.

nyár, szabadság, visszatérés, munka, nyaralás utáni szomorúság, visszarázódás, hétköznapok
A nyár után sokan elveszettnek és levertnek érzik magukat. Fotó: 123rf

Hetekig tarthat a lehangoltság

A nyaralás után érzett lehangoltságnak egyelőre nem adtak nevet a tudósok, de a közösségi médiában #backtoworkblues (a munkába való visszatérés miatti szomorúság), illetve #holidayblues (nyaralás utáni szomorúság) hashtagekkel jelölik az ezzel kapcsolatos mondandójukat a netezők. Szakértők szerint a jelenség teljesen normális. A CNN által megkérdezett Dr. Angelos Halaris azt mondja, bárkit megviselhet a fent említett szabadság-kötelezettség kontraszt. Az sem ritka, hogy valaki nem csak egy-két napig, hanem akár hetekig is rosszul viseli a munka világába való visszatérést. De vajon mit tehetünk, hogy megkönnyítsük a visszarázódást?

Tippek a nyár elengedéséhez

Jót tehet például, ha mielőbb lefoglaljuk a következő utazásunkat. Tervezzünk meg például egy hosszú hétvégi kiruccanást egy közeli településre. Az újabb utazás gondolata ugyanis várakozással tölt majd el minket, így megkönnyíti a szabadságunk utáni első munkanapokat . Az is fontos, hogy a munkahelyünkön ne akarjunk azonnal fejest ugrani a teendőkbe. Inkább kis lépésekben haladjunk: egyszerre mindig csak egy kisebb célt tűzzünk ki magunk elé, amit aznap teljesíteni szeretnénk.

Mivel elég ideig voltunk távol, talán nem lesz olyan nehéz a régi szokásainkat újakra cserélni. Álljunk fel óránként néhány percre, hogy átmozgassuk magunkat vagy váltsunk pár szót a kollégáinkkal. Ebédszünetben pedig szervezhetünk találkozókat a rég látott ismerősökkel, barátokkal. A társaság segíthet, hogy kevésbé érezzük szomorúnak magunkat.

Ezek mellett az is fontos, hogy próbáljunk derűlátók maradni, és ne sajnáljuk magunkat, mert a nyaralásunk véget ért. Tudatosítsuk magunkban, hogy néhány hét múlva ismét szabadságra megyünk majd, és újra számos új élmény vár ránk.

Forrás: edition.cnn.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 16 fok között valószínű. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra