Turizmus párbeszéd bizottság - dohányzás-korlátozás fokozatosan

Budapest, 2007. június 11. (MTI) - A Turizmus-Vendéglátás Ágazati Párbeszéd Bizottság tagjainak többsége egyetért azzal, hogy a nyilvános helyekre vonatkozó dohányzási tilalmat csak fokozatosan, átmeneti időszakot követően lehet bevezetni.

A bizottság hétfői ülésén a résztvevők elsősorban a vendéglátóipari egységek szempontjából foglalkoztak a "Dohányzásmentes Európáért" címet viselő kezdeményezéssel. Niklai Ákos, a Magyar Turizmus Zrt. és a bizottság elnöke ismertette, hogy a nemzetközi szállodaszövetség (HOTREC) szerint a kérdést nem szükséges európai szinten szabályozni.

A bizottság tagjai egyetértettek abban, hogy hosszú távon a szabályozás mindenképp a dohányzás teljes tiltása felé halad, egy ilyen rendelkezés azonnali és teljeskörű bevezetését azonban lehetetlennek tartották.

Niklai Ákos a szabályozás mellett fontosnak nevezte a dohányzás elleni kampányokat, amelyekből véleménye szerint kevés van. A bizottság többsége elképzelhetőnek tartott egy olyan szabályozást, amely szerint egy-két éven belül valamennyi vendéglátóipari egységnek kötelező lenne a bejáratra kifüggesztenie, hogy az adott helyen tilos, vagy lehetséges-e a dohányozás, így a vendég ennek alapján is dönthetne.

Munkavállalói részről ugyanakkor elhangzott az a vélemény is, hogy a dohányzás megtiltását a vendéglátóipari egységekben az ott dolgozók védelmében is érdemes megfontolni.

Kovács Miklós az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium turisztikai főosztályvezetője a fenntartható európai turizmusról tartott előadásában ismertette: a teljes, 622 milliárd dollárra tehető turisztikai forgalom mintegy 50 százaléka Európában keletkezik. A nemzetközi turista érkezések számát tekintve Európa 54 százalékot tudhat magáénak, és a 10 legnépszerűbb turisztikai célország közül is 6 az EU tagja.

A főosztályvezető a fenntartható fejlődés érdekében a prevenció fontosságát hangsúlyozta. Megerősítette: a hazai, Nemzeti Turizmus Fejlesztési Stratégia fő célja nemcsak a gazdasági fejlődés, hanem az életminőség javítása is. A fenntarthatóság pedig a stratégia horizontális célja - fűzte hozzá.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, és általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Késő estére 3 és 9 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra