Ezért szereti jobban a sört, mint a bort

Ha a fehér bor friss, citrus ízét jobban kedveljük, mint a korsó habos sör keserű ízét, ebben valószínűleg a génjeink is szerepet játszanak.

A legújabb kutatás szerint az alkohollal kapcsolatos érzékelések és a keserű ízreceptorok genetikai variánsokkal állhatnak összefüggésben.

Azt már régóta tudjuk, hogy az íz nagymértékben befolyásolja az ételeket és italokat, amelyeket elfogyasztunk. A friss kutatás azonban azt mutatja, hogy egy ember génjei hatást gyakorolnak arra, milyen intenzíven érzékel egy ízt, illetve azt, hogy kedvelünk-e egy bizonyos italt, vagy sem.

John Hayes, a Pennsylvaniai Állami Egyetem élelmiszertudományi szakértője így nyilatkozott az eredményekről: „Az emberek eltérhetnek abban, milyen érzeteket tapasztalnak egy étel vagy ital elfogyasztásából. Ezek az érzékelésbeli különbségek pedig a színvaksághoz hasonlóan biológiai alapon nyugszanak. Korábbi kutatásokból kiderült, hogy egyesek több keserűséget és kevesebb édességet érzékelnek a sörhöz hasonló alkoholos italok fogyasztásakor. A nagyobb mértékű keserűség pedig általában azt eredményezi, hogy kevésbé ízlik egy ital, és mivel jellemzően kerüljük az olyan ételek és italok fogyasztását, amelyek nem ízlenek, az alkoholos italok kisebb mértékű kedvelése kisebb mennyiségű bevitellel áll összefüggésben.”

A kutatás során két keserű ízreceptor gént, a TAS2R13 és a TAS2R38 gént vizsgálták. Azért választották ezeket, mert korábban mindkettőt összefüggésbe állították a differenciális alkoholbevitellel , és azzal, hogyan reagált 58 tizennyolc és negyvenöt év közötti nő és 35 férfi különböző alkoholos italokra.

Génjeitől függ, milyen italt szeret jobban

Hayes professzor azt is hozzátette, hogy ezzel szemben az égő érzés receptor génjének, a TRPV1-nek a variációját korábban nem hozták összefüggésbe a fogyasztásban tapasztalható eltérésekkel, mi azonban úgy véltük, hogy ez a gén is fontos lehet, mert az alkohol a keserűség mellett égő érzést is okoz .

Az az emberek különbözőképpen érzékelik az élelmiszereket és az italokat , ez pedig befolyásolja, mit szeretünk. A preferenciáinkban és a választásainkban azonban ezen kívül más tényezők, például a tanulás, a korábbi tapasztalat és a környezet is óriási szerepet játszhat. Hayes professzor szerint a genetika önmagában nem határozza meg egy ember alkoholfogyasztásának alakulását.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +2 °C

A felhős tájakon is szakadozik a felhőzet, általában sok napsütés valószínű a gomolyfelhő-képződés mellett. Helyenként - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet a délnyugati és északkeleti tájak kivételével élénk széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 10 és 17 fok között valószínű. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra