Remotiv extra: gyógyír a téli búskomorságra (x)

Az ünnepek elmúltával nincs már mibe kapaszkodnunk: kihunytak a csillogó fények, a díszek újra a fiók mélyére kerültek, és a karácsonyfa is elhullajtotta tűleveleit. Maradtak a szürke, szomorkás reggelek és a tavasz utáni vágyakozás. Ha nem vigyázunk, a téli búskomorság könnyen maga alá gyűrheti az embert - holott megfelelő segítséggel újra élettel telivé tehetnénk a monoton hétköznapokat.

Még sötét van, mikor munkába indulunk, és már sötét, amikor hazafelé vesszük az irányt - a fény hiánya hangulatunkat komorabbá teszi, munkakedvünket pedig a béka feneke alá száműzi. Nem elég a hideg idő, a latyakos járda, télen még a napfény hiánya is nyomasztja az embert. Nem meglepő hát, hogy ezekben a hónapokban nem szívesen tesszük ki a lábunkat a lakásból. Elmaradnak a közösségi programok, nem járunk a természetbe, így gyakorlatilag nincs is nagyon lehetőségünk a minőségi feltöltődésre. Csak begubózunk a négy fal közé, és várjuk, hogy egy reggel végre az ablakon beszűrődő napsütésre ébredjünk fel.

depresszió
A téli búskomorság nem csak nyavalygás

Fontos leszögezni, hogy ez a téli búskomorság nem csupán hiszti vagy nyavalygás - a jelenségnek neve is van: szezonális depresszió. És bár jó hír, hogy a probléma tavasszal megoldódik magától is, addig azonban - ha nem segítünk magunkon - számos kellemetlenséget okozhat.

Azok a fránya hormonok

A jelenség legfőbb oka a fényhiány, amelyre a fokozottan érzékenyek szélsőségesen reagálhatnak. A rövidebb nappalok, a napsütéses órák számának csökkenése a melatonin hormon mennyiségének emelkedésével jár, ami viszont a szerotoninszint csökkenéséhez, így pedig lehangoltsághoz, búskomorsághoz vezet.

A szezonális depresszió tünetei

A szezonális depresszió egy ciklikus, évről évre visszatérő, időleges állapot. Kezdete általában késő ősz, illetve kora tél szokott lenni, a vége pedig a tavasz melegebb, naposabb napjaival érkezik. Legjellemzőbb tünetei:

  • szomorúság, szorongás, reménytelenség és pesszimizmus érzése
  • csökkent energiaszint, fáradtság érzése, szociális elszigetelődés
  • fokozott alvás(igény)
  • motiválatlanság a munkában
  • koncentrálási, emlékezeti és döntéshozatali nehézségek
  • az étkezési szokások megváltozása, különösképpen erős sóvárgás a szénhidrátokban gazdag ételek iránt
  • súlygyarapodás

Csempésszünk a lelkünkbe egy kis tavaszt!

A szezonális depresszió kezelésének egyik alappillére az életmódváltás. Fontos, hogy minél több időt töltsünk a szabadban, a friss levegőn, és rendszeres testmozgást iktassunk be mindennapjainkba. Az aktívabb élet felpezsdítheti a lelkünket, ehhez pedig pluszsegítséget kaphatunk olyan gyógynövény-készítményektől is, amelyek javítják a hangulatot. Ilyen például a lélek napsugaraként emlegetett orbáncfű, amely szabályozza az idegsejtek közötti információáramlást biztosító anyagok mennyiségét, így segíti az idegrendszer egyensúlyának megteremtését. E belső folyamatnak köszönhetően pedig ismét kiegyensúlyozottá válhat az érzelmi életünk: visszatérhet az életkedvünk, nyugodtabbnak érezzük magunkat, és jobban tudunk majd aludni is.

Remotiv extra a lelki egyensúlyért

Az orbáncfű depresszióellenes hatását számos tudományos kutatás vizsgálta már. Ezek során megállapították, hogy az orbáncfűkivonat a kémiai szerekkel hasonló mértékű klinikai javulást eredményezhet a depresszió enyhébb, illetve középsúlyos formáiban - ez a hatás azonban csak megfelelő hatóanyag-tartalmú készítményekkel végzett kezeléssel érhető el. Ez utóbbit azért is fontos tudni, mert a drogériákban szabadon vásárolható termékek a törvényi szabályozás értelmében csupán igen alacsony mennyiségben tartalmazhatnak orbáncfűkivonatot, így kérdéses, hogy hangulatjavító hatásuk valóban tud-e érvényesülni.

remotiv

Vény nélkül kapható, orbáncfűtartalmú gyógyszer

Ezzel szemben az orbáncfűkivonatot tartalmazó, gyógyszertárakban kapható Remotiv extra megfelelően magas hatóanyag tartalmának köszönhetően hatásos segítséget jelenthet szezonális depresszió okozta panaszainkra. Ez a vény nélkül kapható növényi gyógyszer mérsékli a stressz következtében kialakult pszichés tüneteket és az alvászavart, valamint javítja a hangulatot anélkül, hogy függőséget, hozzászokást okozna.

A KOCKÁZATOKRÓL ÉS A MELLÉKHATÁSOKRÓL OLVASSA EL A BETEGTÁJÉKOZTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT, GYÓGYSZERÉSZÉT!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +10 °C
Minimum: -1 °C

A Nyugat-Dunántúlon egész nap derült idő valószínű, másutt viszont erőteljes lesz a gomolyfelhő-képződés, de a legtöbb helyen így is többórás napsütésre lehet számítani. Ez alól az északkeleti megyék lehet kivétel, ott tartósabb lehet a felhőzet. Csapadék nem valószínű. A Dunától keletre megélénkül, a Tiszántúlon olykor meg is erősödik az északi szél. A legmagasabb nappali hőmérséklet 7 és 13 fok között valószínű. Késő estére 0 és +7 fok közé hűl le a levegő. Hidegfronti hatásokkal kell számolni az arra érzékenyeknek, lesz viszont sok napsütés, ami segíti a D-vitamin termelődését.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra