Van, ahol eltörlik a nulladik órákat
A napokban aláírt törvény értelmében Kalifornia állam felső tagozatos osztályaiban nem kezdődhet a tanítás reggel 8, a középiskolákban pedig fél 9 előtt. Az intézményeknek három évük lesz arra, hogy ennek a változásnak megfelelően alakítsák az órarendeket.
Fontos győzelemnek értékelik ezt a törvényt a "start school later" (kezdődjön később a tanítás) nevű mozgalom támogatói, akik évek, sőt, évtizedek óta sürgették már a változást a tankerületekben - írja a Daily Mail.

A későbbi kezdés előnyei
Már több tanulmány is kimutatta, hogy a későbbi iskolakezdés jó hatással lehet a diákokra: jobban részt vesznek az órákon, kevesebbet késnek, nem alszanak el a tanórák alatt, és akár a jegyeik is javulhatnak. Ezen kívül a későbbi iskolakezdés csökkentheti a depresszió és adrogfüggőségkockázatát is a tinédzserek körében.
Bajok, amelyeket a kialvatlanság okoz - részletek!
Egy tavalyi jelentés szerint aktívabbak az órákon és jobb jegyeket kapnak azok a diákok, akik legalább nyolc órát alszanak éjszakánként. Ezt azonban kevesen mondhatják el magukról: a felsősök 60, míg a középiskolások 70 százaléka kialvatlan. Ez nemcsak iskolai teljesítményüket befolyásolja, hanem komoly pszichés és fizikai problémákhoz is vezethet.
Nem mindenki örül a változásnak
A kaliforniai tanárok és iskolakerületi illetékesek közül azonban sokan arra figyelmeztetnek, hogy a törvény miatti változások rengeteg pénzbe kerülnek majd, ugyanis meg kell változtatniuk a például az iskolabuszok menetrendjét, és a dolgozóknak is többet kell majd fizetniük - ugyanis továbbra is lesznek olyan diákok, akik a szüleik munkaideje miatt ugyanolyan korán érnek majd be az iskolába, mint eddig.
Mások egy 2016-os Seattle-i döntésre hívják fel a figyelmet: az ottani iskolakerület ugyanis 7:50-ről 8:45-re változtatta a tanítás kezdetét a felső tagozatosoknál és a középiskolákban, ami átlagosan 34 perccel több alvást jelentett a diákoknak éjszakánként. A szakértők szerint viszont ebből nem következett automatikusan, hogy jobb jegyeket is kaptak volna.
Üdvözlöm Doktornő! Tanácsot szeretnék kérni Öntől! Marci fiamról van szó, 8 éves második osztályba készülő kisfiú! Év vége felé vettük észre nála, hogy egyre érzékenyebb, óra alatt és napköziben is egyre többször sírt, haza akart jönni és anyával lenni! Először nem nagyon foglalkoztunk vele, mondván fáradt! Aztán beírattam hittan táborba, de első nap haza kéretőzött sírva, hogy ott nagyon sokan vannak, nem ismeri őket (Günter testvér is mondta, hogy egyedül, félrevonultan üldögélt, nem vett részt játékokban sem, nem érezte jól magát!) Aztán a minap buszra szálltunk vele, és látszott rajta, hogy szorong (tömegtől), moziban úgyszintén! Mikor nem voltak sokan, nem látszott rajta semmi, jól érezte magát! Barátok ma elvitték őt fürödni, és ők is mondták, hogy először bezárkózott, de most már kicsit feloldódott! A falunkban kis létszámú osztályok vannak, ők 5-en lesznek másodikban. Arra gondoltunk átíratjuk vidékre, hátha kicsit erősödne. Húgommal egyszerre lettünk terhesek, 4 nap különbséggel lettek a fiúk, ovi, suli mindent egyszerre csináltak! Keresztfiam határozott "főnök" típus, Marci lassabb, nyugisabb gyermek! Iskolában volt olyan, hogy Lacus kiközösítette, szekálta, Ő meg persze sírva fakadt! Marci megvédi a gyengébb gyerekeket Tőle, és akkor is Ő marad alul! Szeretnék tanácsot kérni Öntől, hogy tudnánk az önbizalmát is erősíteni (mindig azt mondja, hogy ő ezt úgysem tudja megcsinálni, ő erre nem képes, ő "hülye")! Sajnos Marci nagyon rászokott a tv-re, számítógépre, nem is nagyon köti le semmi más! A napi egy órát megengedjük neki, de mikor mindketten dolgozunk, a nagyszülőknek nem fogad szót, ők meg nem vitatkoznak vele! Sajnos tisztában vagyunk vele, hogy kevés időnk van rá, de a munka viszont kell! Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszát! Üdvözlettel: P.-né Heni
Kedves Anyuka! Nagy a valószínűsége, hogy történt valami az iskolában, amit Marci nem mond el. Az ön leírása alapján eléggé kudarc-kerülő kisfiúnak tűnik. Sokszor támogatást, védelmet várna a környezetétől. Talán fontos lenne egy képesség vi...