Koronavírus: van, ahol országos karantént fontolgatnak

A francia kormány több forgatókönyvet is tanulmányoz - beleértve a nagyon szigorú karantént is -, ugyanis a jelenleg érvényben lévő kijárási korlátozás nem elég hatékony a koronavírus-járvány megfékezésére - közölte Gabriel Attal kormányszóvivő.

Úgy tűnik, hogy a délután 6 órakor kezdődő éjszakai kijárási tilalommal nem sikerült eléggé feltartóztatni a koronavírus-járványt Franciaországban. Ezért az újonnan felmerült forgatókönyvek között több lehetőség szerepel, a jelenlegi helyzet megtartásától egészen a nagyon szigorú karanténig - mondta a kormányszóvivő. A döntés meghozatalához Emmanuel Macron államfő további elemzéseket kért a lehetséges forgatókönyvekről és azok hatásairól, de a jelenlegi helyzet fenntartása kevésbé tűnik valószínűnek.

koronavírus, koronavírus hírek, koronavírus járványhelyzet, koronavírus világjárvány, koronavírus Franciaország, koronavírus karantén, koronavírus korlátozások
Úgy tűnik, az éjszakai kijárási tilalom már nem elég. Fotó: Getty Images

Nem elég a kijárási tilalom

A kijárási tilalomnak "relatív hatása" van, ami "valós, de jelenleg nem elégséges" - véli a szóvivő. Mint mondta, bár az intézkedés lassítja az új típusú koronavírus terjedését, de nem elég gyorsan, közben pedig a korábbinál fertőzőbb új variánsok már egyre nagyobb mértékben terjednek az országban. A brit mutáns aránya például 9,4 százalék január 11-e és 22-e között volt a párizsi régióban, és emiatt ismét jelentős mennyiségű beteg került kórházba. A kormány a következő napokban egyeztet a parlamenttel és a szakszervezetekkel a lehetséges megoldásokról.

A lakosság már belefáradt a szigorba

Koronavírus: hogyan csökkenhet gyorsan és látványosan a halálozási arány? A válaszért kattintson ide!

A kormányszóvivő elismerte, hogy a franciák belefáradtak a koronavírus okozta egészségügyi vészhelyzet miatti korlátozásokba. Az Elabe közvélemény-kutatóintézet felmérése ugyanis megállapította, hogy a franciák 52 százaléka nem támogat egy újabb olyan szigorú lezárást, mint amilyen a tavaszi volt, a valamivel enyhébb, novemberi változatot viszont a többség, 52 százalék elfogadná. Ráadásul míg tavasszal a franciák 93 százaléka értett egyet a lezárással, addig ősszel már csak 67 százalékos volt ez az arány. "Nincs többé konszenzus a karantén körül, Franciaország megosztott" - mondta a kutatást vezető Bernard Sananes.

A koronavírus és az új mutációk uniós terjedésének megakadályozása érdekében a beutazási szabályok szigorítását javasolta a tagállamoknak az Európai Bizottság. A részletekért olvassa el korábbi cikkünket!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +14 °C
Minimum: +2 °C

Napos idő várható gomolyfelhő-képződéssel és északnyugat felől növekvő fátyolfelhőzettel, amely az Észak-Dunántúlon már vastagszik is. Helyenként alakulhat ki zápor, északnyugaton egy-egy zivatar is lehet. A nyugatias szelet élénk széllökések kísérhetik. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Az orvosmeteorológia terén kettősfronti hatásra kell készülni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra