Ennyivel drágult a magánegészségügy
Egyre többen mennek magánorvoshoz, ami ezáltal egyre többe kerül. Két év alatt csaknem 30 százalékkal drágultak a szakorvosi vizsgálatok a magánrendelőkben.
Egyre csak drágul a magánegészségügy
A családok 50-100 ezer forintot költenek egy évben magánegészségügyre - derül ki az RTL Klub riportjából. Egyre többen választják ugyanis a magánegészségügyet az állami ellátással szemben, emiatt pedig emelkednek a költségek is.

Az Union Biztosító felmérése szerint tavaly átlagosan 37 ezer forintot fizettek ki nők nőgyógyászati vizsgálatokért, ami jelentősen több, mint két évvel korábban. Egy egyszerű első konzultáció már 20-25 ezer forintba is belekerülhet.
A szakorvosi vizsgálatok körülbelül 30 százalékkal drágultak két év alatt:
Miért drágul a magánegészségügy?
A riportból kiderül, hogy egyre több a modern diagnosztikai központ, és a lakásrendelőkből átterelődik oda a forgalom. Akárcsak az állami szakrendelésekből, mivel egyre több beteg inkább fizet ahelyett, hogy hónapokat várjon az állami egészségügyben.
A képzett orvosokért a magánrendelők is versenyeznek, a brutális orvoselvándorlás ugyanis ebben a szektorban is érvényesül. Vagyis csak magasabb fizetésért találnak orvost a magánrendelőkbe, ezt pedig csak úgy tudják kigazdálkodni, ha a betegektől is több pénzt kérnek.

Ötezer orvos hiányzik Magyarországról
Heteket, hónapokat kell várni a szakvizsgálatokra több háziorvos szerint, mert sok a beteg és kevés az orvos a szakrendelőkben. A Magyar Orvosi Kamara elnöke korábban azt mondta, hogy majd ötezer orvos hiányzik Magyarországról.
Értékelje a cikket!