Aligátorvérrel harcolnak a szupermikróbák ellen

Az aligátorok vérében lévő hatóanyagok segíthetnek az úgynevezett szupermikróbák ellen folytatott harcban - állítják Louisianai biokémikusok.

A kutatók úgy vélik, hogy az aligátorok vérében lévő fehérjék segítségével olyan új antibiotikumokat lehet előállítani, amelyekkel sikeresen vehetik fel a harcot egyes szuperkórokozókkal szemben, amelyek immúnisak az eddig ismert kezelési eljárásokra.

Szuperbaktériumok

A rezisztens baktériumok leggyakrabban súlyos égési sérülések után vagy cukorbetegség következtében kialakult fekélyekben jelennek meg.

A tudósok szerint az aligátorvérnek jelentős antibakteriális hatása mellett egyéb jótékony tulajdonságai is vannak: a Candida albicans gomba által okozott fertőzés ellen is jól használható.

"Az aligátoroknak különösen erős az immunrendszerük, így kiválóan védekeznek a különböző mikroorganizmusok, gombák, vírusok, baktériumok ellen" - nyilatkozta Dr. Mark Merchant, a McNeese Állami Egyetem biokémikusa.

"Egyáltalán nem elképzelhetetlen, hogy a jövőben aligátorvérből készült gyógyszerekkel kezeljük az ilyen fertőzéseket."

A laboratóriumi tesztek során kiderült, hogy a hüllők vérében lévő aktív fehérjék képesek még az olyan erős kórokozók elpusztítására is, mint a rettegett MRSA baktérium. Az MRSA-hoz hasonló szuperkórokozók azért veszélyesek, mert ellenállnak a széles spektrumú antibiotikumoknak, így kezelésük szinte lehetetlen. Előzetes tesztek szerint az így előállított gyógyszerek akár a HIV-vírus ellen is hatásosak lehetnek.

A tudósok jelenleg a megfelelő fehérjék elkülönítésén dolgoznak, így mindenfajta fertőzésre a megfelelő hatóanyagot alkalmazhatnák. Ezek után megindulhatna a különböző aligátorvérből készült gyógyszerek előállítása. Dr. Merchant szerint, ha a kísérletek továbbra is megfelelően haladnak, akár 7-10 éven belül megjelenthetnek a nagy testű hüllők véréből készült orvosságok.

Videó: HáziPatika.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +13 °C
Minimum: +3 °C

A gomolyfelhők estére fokozatosan összeesnek, de addig még néhol - nagyobb eséllyel nyugaton és északkeleten - valószínű zápor. Az északnyugati szelet néhol élénk széllökések kísérik. Késő estére 3 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra