A vérszegénység súlyos tünetekkel járhat!

Ijesztő állapot, amikor valaki a legegyszerűbb dolgot sem képes végrehajtani, semmihez nincs ereje. Ezt az állapotot okozhatja kemoterápia és/vagy sugárterápia utáni vérszegénység. Ilyenkor nem segít a pihenés sem, orvosi segítségre van szükség.

A vérszegények általában nagyfokú fáradtságot, vagy kimerültséget éreznek, ez az egyik legáltalánosabb tünet, amely nagyon negatív hatással van a betegek mindennapi életére.

Ezen a fajta fáradtságon nem segít a pihenés, a beteg levert, esetleg ingerült is lehet. A kimerült személy nehéznek érezheti, hogy egyszerű, hétköznapi feladatait elvégezze, gyengeség fogja el, fizikai terhelésre légszomj is jelentkezhet, csökken az állóképessége, emlékezési- és gondolkodási nehézségei támadhatnak.

A kimerültség befolyásolhatja a családi és baráti kapcsolatokat is, gyakran előfordul, hogy az illető kerüli a társaságot.

A vérszegénységben szenvedő a legkisebb házimunkát sem képes végrehajtani. Lehetetlennek érzi, hogy megfésülködjön, zuhanyozzon vagy főzzön.

Úgy érzi, hogy egy csepp energiával sem rendelkezik és egész napokat ágyban tudna tölteni, aludni szeretne.

Problémát jelent neki a gondolkodás, a beszéd, vagy a döntéshozatal. Nehéznek találhatja, hogy visszaemlékezzen dolgokra. Akár egy könnyű tevékenység után is úgy érezheti, hogy nem kap levegőt. Szédülést érezhet, de az is előfordulhat, hogy gondot okozhat az elalvás.

Mindez azért van, mert a vörösvértestek, illetve a hemoglobin mennyiségének csökkenésével a vér nem tud elég oxigént szállítani a szervekbe, az oxigénhiányos állapot pedig általános állapotromláshoz vezet. Ha az agy nem kap elég oxigént, akkor nem megy a gondolkodás, a beszéd, aluszékonyság lép fel, szédülés jelentkezik.

A szív oxigénellátottságának csökkenése zihálást, gyors kimerülést okoz, ez pedig fokozza a beteg rossz kedvét.

Ne feledje, hogy kimerültségének többféle oka lehet, hasonló tüneteket nem csak a vérszegénység okozhat! Orvosa segíthet, hogy kiderítse a tünetek hátterét és kezelést javasoljon. Mindig közölje orvosával, vagy a nővérrel, hogyan érzi magát, és ők segíteni fognak Önnek.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Anafilaxiás reakció gyakori okai
Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +10 °C
Minimum: +4 °C

Borult lesz az ég, majd előbb a Tiszántúlon, késő délután már a Dunántúlon is szakadozik, gomolyosodik a felhőzet. Egyre inkább az északi tájakra korlátozódik a tartós eső, de délebbre kialakulhatnak záporok, a Tiszántúlon zivatar is előfordulhat. A Dunántúlon az északnyugati, a délkeleti tájakon a délnyugati szelet néhol erős széllökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet a Dunántúlon, Budapest körül és északon 7 és 13, az Alföldön 13 és 17 fok között alakul. Késő estére 4 és 10 fok közé hűl le a levegő. Napközben kettős fronthatás okozhat kellemetlen tüneteket az időjárásra érzékenyek körében.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra