+15° - +34°
Nincs front
Kérdések és válaszok
Barnás folyás:

Barnás folyásom volt. Eddig nem volt ilyen panaszom, bár előfordult, hogy a menstruációm több napig tartott, (kb. 10 nap) de az utolsó napokban már csak barnás volt. Ezzel a panaszommal elmentem orvoshoz, nem látott semmi rendellenességet, azt mondta,hogy a fogamzásgátló okozhatja, mert pár hónapja abbahagytam. A mostani váladékozás is emiatt lehet?

A HáziPatika.com szakértőjének válasza barnás folyás témában:

Fogamzásgátló mellett ez a cikluszavar nem fordulhat elő. Önnél a tüszőérés rendben van, a tüszőrepedés és a sárgatest-fázis elmarad. Az egyoldalú ösztrogénterhelés miatt a méhnyálkahártya burjánzik, lelökődni nem tud, ha mégis, csak erős, élénk színű, alvadékos, elhúzódó, fájdalmas, nyákos vérzés kíséretében, melyet emlőfájdalom vezet be. Állapota (folliculus persistens) nem a tabletta következménye, hanem stressz eredetű betegség, melynek tüneteit a fogamzásgátló elfedi - már amíg szedi. Abbahagyta, így a betegség tünetei elemi erővel törhettek elő. Hiba volt abbahagyni. A pecsételő vérzés is a méhnyálkahártya burjánzás jele - a méhnyálkahártya ilyenkor csak apró foltokban lökődik le. Mindenképp gyógyítani kell, a szervezet egyoldalú ösztrogénterhelésének ugyanis számos szövődménye lehet a meddőségtől az emlőrákig. Ez tablettákkal is jól gyógyítható, de szükség van a háttérben meghúzódó szorongás eredetének feltárására is.

fogamzásgátló tablettapecsételő vérzésbarnás folyás

Cikkek