Menzesztünetek, melyek bajt jeleznek

A havi vérzés minden nő életének része, és az évek során megismerik a ciklusukat annyira, hogy észrevegyék, ha valami eltér a szokásostól. Az alábbi tünetek esetén érdemes orvoshoz fordulni.

Nagyobb vérrögök távoznak a hüvelyből

Egy-egy csomó, vérrög ürülése teljesen természetes, és nem kell aggódnunk miatta, de ha rendszeresen diónyi vagy még nagyobb rögökkel találkozunk, akkor lehet, hogy jóindulatú sejtburjánzás van a méhünkben, amelyet mindenképpen fontos lenne orvosnak is látnia. Megijednünk nem szükséges, de mihamarabb vizsgáltassuk meg magunkat!

Menstruációs ciklus: mi zavarja össze? - részletekért kattintson !

Nagyon rövid idő alatt átázik a betétünk vagy a tamponunk

A nagyon rövid idő egy órát vagy kevesebbet jelent. Az ilyen erős vérzés utalhat például polipok jelenlétére is a méhben. Ha ezzel együtt légszomjat, fulladást, illetve kábaságot tapasztalunk, akkor sürgősen menjünk el orvoshoz, mert súlyosan vérszegények is lehetünk. Ilyenkor lehet, hogy valamilyen gyógyszerrel kell helyrebillenteni állapotunkat annak érdekében, hogy kevésbé erős legyen a vérzésünk.

A tünetek mögött egészségügyi probléma is állhat
A tünetek mögött egészségügyi probléma is állhat

Egy hétnél hosszabb ideig menstruálunk

Az ilyesminek több oka is lehet, például a felfokozott stressz , sőt léteznek nők, akiknek normál esetben is tovább tart havi vérzésük a többiekénél. Ha viszont ez újonnan jelentkező tünet, akkor beszéljünk nőgyógyászunkkal, mert akár azt is jelentheti, hogy policisztás ovárium szindrómánk van, sőt legrosszabb esetben rákunk is lehet.

Ciklusunk rövidebb húsz napnál

Ha a két vérzés között húsz nap vagy még kevesebb telik el, akkor pajzsmirigygondokat is jelezhet, vagy peteérési problémáink is lehetnek. Ha tehát több alkalommal is előfordul, hogy húsz nap után újra vérzünk, akkor menjünk el szakemberhez.

Kimaradt a vérzésünk, de nem szoptatunk, és nem is várunk babát

Hirtelen és nagy mértékű fogyás, illetve a túlzott stressz is okozhat vérzéskimaradást. Ha egy menzesz kimarad, de nem vagyunk rosszul és nem fáj semmink, akkor megvárhatjuk a következő hónapot, de ha továbbra sem jön meg, akkor inkább jelezzük orvosunknak.

Forrás: womenshealthmag.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +18 °C
Minimum: +9 °C

Nagyrészt erősen felhős időre számíthatunk több helyen - nagyobb eséllyel az ország északi felén - esővel, záporesővel, elvétve zivatar is kialakulhat. Az éjszaka második felében megszűnik a csapadéktevékenység, ezzel együtt a felhőzet is felszakad, és hajnalra kiderül az ég. A nyugati, délnyugati szelet erős, főként a front mentén az átmenetileg északnyugatira forduló szelet viharos lökések kísérhetik, majd hajnaltájt veszít erejéből a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire 4 és 9 fok között alakul, de a tartósabban derült és szélcsendes hidegre hajlamos helyeken ennél alacsonyabb értéket is mérhetünk. Az időjárás most a hidegfrontra érzékenyeket érinti különösképpen rosszul.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra