Méhszájseb kezelése
Mit tehetünk a kellemetlen tünet ellen?Bár a méhszájseb a nők nagy részét érintő elváltozás, és a legtöbbször semmilyen panaszt nem okoz, előfordulhat olyan eset, amikor a méhszájsebet valamilyen módon kezelni kell. Ezeket a módszereket tekintjük át röviden.
Mi az a méhszájseb?


Seb-e a méhszájseb?
A nők egymás közötti beszélgetéseiből elég sokak számára ismerős ez az amúgy helytelen kifejezés: méhszájseb. Mi is ez a tünet, mit kell tudni róla?
Hogyan kezelhető a méhszájseb?
Hasonló elven működik a lézeres párologtatás, csak itt nem a hideg, hanem éppen a meleg hatására roncsolódik a méhszáj felszíne. A hideg késes kimetszéses technika lényege, hogy az érintett méhszájfelszínt szikével eltávolítják, a sebet összevarrják. A hurokkimetszés, vagyis a loop konizáció is hasonló, de ebben az esetben nem szikével, hanem egy speciális elektromos hurokkal végzi el a felszín lemetszését a szakember.
Az egyes módszerek közötti választást befolyásolja természetesen a páciens méhszájsebének állapota, az eltérő hámréteg nagysága, a panaszok súlyossága stb. A fagyasztásos és lézeres kezelés gyors és kevés kellemetlenséggel jár, és a hurokkimetszés is megoldható úgynevezett egynapos sebészeti beavatkozás keretein belül. A hideg késes kimetszéshez azonban kórházi befekvés is szükséges, a műtétet pedig altatásban végzik.
Értékelje a cikket!